duplicitné zoznamy

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
paond
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17 Apr 2018, 14:21
Predkovia z oblasti: ondra, spiš

Ak vyhľadávač mi ponúka na jedno meno dva záznamy ale v rôznych rokoch (rozdiel 5 rokov), dieťa krstené má rovnakých rodičov.
Tie záznamy nie sú identické.
Čo by som mal brať za pravý zápis?

ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Oba. Jedno dieťa s najväčšou pravdepodobnosťou zomrelo. Hľadajte jeho úmrtie v rozsahu tých 5 rokov.
paond
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17 Apr 2018, 14:21
Predkovia z oblasti: ondra, spiš

Ďakujem, pokusim sa to najsť.po
paond
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17 Apr 2018, 14:21
Predkovia z oblasti: ondra, spiš

...Skúšam zmeniť Váš link ale nedarí sa mi zmeniť vyhľadávanie úmrtia namiesto krstu. Nejak tomu nerozumiem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

paond napísal: 23 Apr 2018, 17:52 ...Skúšam zmeniť Váš link ale nedarí sa mi zmeniť vyhľadávanie úmrtia namiesto krstu. Nejak tomu nerozumiem
To ani neskusajte. Indexovane su narodenia, sporadicky mozete najst indexovane sobase, ale urcite nie umrtia. Tie si musite vyhladat manualne v matrike. Treba si naklikat umrtnu matriku a v nej najst to obdobie a stranku po stranke prechadzat.
Napísať odpoveď