Rodinna kronika (program)-VYRIEŠENÉ

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Katharina
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 21:07
Predkovia z oblasti: Záhorie
Bydlisko: Malacky

Dobry den,

rada by som sa s vami poradila v akom programe pisat rodinnu kroniku, aby sa potom dala vytlacit ako kniha.
Mal by byt co najjednoduchsi kvoli mojim obmedzenym pocitacovym zrucnostiam.
Program od Fotolabu asi nebude ten najlepsi, vsak?
Dakujem vopred za tipy.

S pozdravom, Katka
Naposledy upravil/-a Katharina v 24 Jún 2018, 16:49, upravené celkom 1 krát.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Osobne by som to písal asi vo worde kde je možné vkladať aj obrázky. Následne keď to zanesiete do tlačiarne po vytlačení si to necháte "zviazať" ako diplomovú prácu (teda dajú vám tvrdé dosky na začiatok a koniec - presne ako kniha, na prednú stranu Vám vytlačia aj názov napr. Rod Jozefa XY). cena tlače sa odvíja od počtu použitých farebných obrázkov. odhad ceny cc +- 50€
Vlado
Veterán
Veterán
Príspevky: 521
Dátum registrácie: 02 Nov 2017, 21:00
Predkovia z oblasti: Tirpák, -Vojčice, Sečovská Polianka, Vranov n.T., Sečovce, Udavské

Cena sa odvíja od počtu listov, typu väzby, gravírovania textu na prednú stranu.
Ja som si dával zviazať 80 stranovú prácu a platil som cca 20 eur, ale to som už mal vytlačené strany, teda papiere boli moje.
Na rohy obalu si môžete pridať aj kovové rožky, aby sa vám rohy neničili, ale aj pre ozdobu. Tiež možno je dobrá aj lacetka (šnúrka -záložka)
Lepšie je vopred sa informovať za koľko vám kde spravia.
Čo ja mám skúsenosti zvyčajne do týždňa Vám zošijú, resp. zlepia strany, ale pravdaže spravia aj do 24 hodín len tam sú už iné pálky. U nás napr. bolo do 24hod príplatok 20 eur.
S pozdravom ostáva Vlado
Petra1909
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 19 Jún 2018, 18:14
Predkovia z oblasti: Mlynárske rody Lacko, Fejfár - Prievidza a okolie

Záleží na tom, kolik tam chcete mít textu. Pokud chcete opravdu kroniku = knihu rodinných příběhů, legend, vzpomínek, doplněnou obrázky, volila bych word. Jestli ale chcete "lepší album" doplněné krátkými popisy, za mně program na fotoknihu. Já píšu ve wordu.
Katharina
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 21:07
Predkovia z oblasti: Záhorie
Bydlisko: Malacky

veľmi pekne ďakujem za vaše rady.
Už píšem vo worde a nedá sa to porovnať s programom na fotoknihu. Tam som sa trápila hlavne s malým rozlíšením obrázkov a zbytočne som s tým stratila čas.
Vo worde to ide ako po masle :)
Napísať odpoveď