1.svetová vojna - bojový útvar

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

readr napísal: 20 Aug 2019, 21:49 .....
Iba sa chcem spýtať, či náhodou tie kmeňové listy nie sú iba o vojakoch z územia terajšej Českej republiky....

R
Nie: http://www.geni.sk/kapitoly-z-vojenskyc ... ky-vyskum/
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Pozdravujem,

napísal som teda do VUA Praha a dnes prišla odpoveď....neboli nájdené vojenské osobné doklady ( kmeňový list, kvalifikačné listiny ) ...

Mám ešte nejaké možnosti o ktorých neviem ?

Vďaka

R
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Mojmír napísal: 11 Sep 2019, 14:57 https://grandeguerre.icrc.org/


Vďaka za tip....

...v databáze bohužiaľ nie je....

R
Petra1909
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 19 Jún 2018, 18:14
Predkovia z oblasti: Mlynárske rody Lacko, Fejfár - Prievidza a okolie

Napsat do Vídně - Österreichisches Staatsarchiv - Kriegsarchiv Wien .... kapost@oesta.gv.at
Adresa funguje, také mi v pražském VHA/VHÚ nic nenašli, tak jsem to zrovna dnes zkusila - mail došel, musíte žádat v němčině nebo angličtině, do mailu napsat celé jméno a poštovní adresu.... a čekat. Uvidím, co bude.
Hodně štěstí. P.
Vysky77
Člen
Člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15 Feb 2018, 19:57
Predkovia z oblasti: Rod Vyskoč-Lisková, Ružomberok, Ľubietová, Smolník Zachar-Bešeňová, Turík, Lúčky
Bydlisko: Šaľa

Petra1909 napísal: 15 Sep 2019, 19:10 Napsat do Vídně - Österreichisches Staatsarchiv - Kriegsarchiv Wien .... kapost@oesta.gv.at
Adresa funguje, také mi v pražském VHA/VHÚ nic nenašli, tak jsem to zrovna dnes zkusila - mail došel, musíte žádat v němčině nebo angličtině, do mailu napsat celé jméno a poštovní adresu.... a čekat. Uvidím, co bude.
Hodně štěstí. P.
Zdravím Vás, chcel by som sa opýtať, či Vám z tej Viedne poslali odpoveď. Tiež som bol neúspešný v pražskom VHA/VHÚ, tak by som skúsil napísať tiež do Viedne. Poslali niečo? Ďakujem.
Napísať odpoveď