Terchova, Teplička nad Váhom, Gbeľany

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
Používateľov profilový obrázok
Obsivan
Člen
Člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 18 Máj 2013, 10:38
Predkovia z oblasti: Terchova, Teplička nad Váhom, Gbeľany, Bela, Mojš, Riečnica

Výborný nápad. Možno by bolo vhodne ešte rozdelenie na kraje aby to bolo prehľadnejšie ak vznikne viac príspevkov. Ja osobne pátram po rodoch z Terchovej, Hornej Tížiny, Riečnice, Tepličky nad Váhom, Gbelian a Belej. Ak sa nájde niekto s predkami z týchto oblastí tak rad pomôžem s výskumom.
Používateľov profilový obrázok
herbert24
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 07 Sep 2014, 06:53
Predkovia z oblasti: Vrchteplá, Sulov Hradná, Lietavská Svinná, Bodiná, Lietavská Lúčka

Zdravím. Postupně jsem se dostal k Tepličce nad Váhom.
Hledám své předky z Mojše. Po roce 1895 jsou ve Varíně.
Před r. 1895 jsem prohledal Varín a Žilinu, ale tam nic.
Dle takové té maďarské databáze by měla být Mojš i pod Tepličkou nad Váhom.
Na Familysearch jsem dokonce v hledání našel svého předka, je uveden v matrikce Teplička nad Váhom.
Ale není tam odkaz na matriky, či spíše "image not available".
Domnívám se tedy, že matrika není online?
Kdo potom provedl výpisy z matriky, které jsou na Familysearch?
Nebo nějaké jiná možnost studovat Tepličku online?
Díky
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

herbert24 napísal:....
Na Familysearch jsem dokonce v hledání našel svého předka, je uveden v matrikce Teplička nad Váhom.
Ale není tam odkaz na matriky, či spíše "image not available".
Domnívám se tedy, že matrika není online?
Kdo potom provedl výpisy z matriky, které jsou na Familysearch?
Nebo nějaké jiná možnost studovat Tepličku online?
Díky
Indexy na FS robia dobrovolnici. Ak sa zaregistrujete, instalujete ich program, mozete indexovat aj Vy. Indexeri maju spristupnene neoindexovane matriky, teda aj tie, ktore su nepristupne. Problem je len v tom, ze ked si vyberiete slovenske matriky, ponuknu sa Vam najskor neoindexovane a mozno kdesi z vychodneho Slovenska, cize vybrat si mozete, ale len kolekciu (teda slovenske matriky), ale uz nie konkretnu farnost. Znepristupnenie niektorych snimkov je uz niekolkokrat pertraktovane - slovenska legislativa a neochota mormonov rozdelit film, na ktorom su okrem starsich udajov aj udaje podla nasej legislativy nepristupne. Kedze mate "image not available", neda sa pouzit ani stahovanie pomocou Familysearchviewera. V tom pripade Vam zostava jedine navsteva Statneho archivu v Bytci.
Používateľov profilový obrázok
herbert24
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 07 Sep 2014, 06:53
Predkovia z oblasti: Vrchteplá, Sulov Hradná, Lietavská Svinná, Bodiná, Lietavská Lúčka

aha, díky. O té indexaci dobrovolníků jsem věděl, jen mi nebylo jasné, jak se indexují matriky, které nejsou online. Takže opět archiv :x
Používateľov profilový obrázok
Obsivan
Člen
Člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 18 Máj 2013, 10:38
Predkovia z oblasti: Terchova, Teplička nad Váhom, Gbeľany, Bela, Mojš, Riečnica

Máte pravdu obec Mojš spadala dlhú dobu pod Tepličku nad Váhom. Napíšte súkromnú správu s informáciami o Vašom predkovi mam odfotenu časť Teplických matrik z ŠA Bytča a môžem sa Vám na to pozrieť.
Napísať odpoveď