Valaská Dubová (Orava) 1896 - 1908

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Dobrý deň.

Chcem sa spýtať viac menej 2 otázky.
Prvou je či niekto nemá prístupné matričné záznamy narodených z Valaskej Dubovej (Orava - Ružomberok / Dolný Kubín) z rozmedzia rokov 1896 až 1908 nakoľko sú pre mňa kľúčové.

Druhou, či by mi prípadne vedel niekto overiť narodenie z konkrétneho dátumu. Potrebujem tým dokázať rodinnú príslušnosť 3 osôb.

Margita Kačník - narodená 23. marca 1908 nie presne známim rodičom (ústna tradícia)

Rosina Gajdoš a Ján Kačník zosobášený 30. januára 1893, ktorý sú najpotenciálnejší rodičia....

z rodinnej tradície sa ako Margitiný rodičia udávajú Ján Kačník a Katarína Gajdoš, avšak meno Katarína bolo údajne len familiárne pomenovanie. Digitálna matrika z FS bohužiaľ končí začiatkom roku 1896 takže nedokážem zistiť či sa rodičia Margity nevzali až v mne nedostupných dátumoch.
Známi fakt je aj to, že Margita nebola prvé dieťa. Mali by jej predchádzať minimálne dvaja súrodenci Pavol a Tereza. Rosine a Jánovi sa dokonca narodila dcéra menom Tereza, konkrétne 9. februára 1896, avšak 100% ich môžem potvrdiť len overením Margity.

Vedel by mi niekto pomôcť alebo aspoň poradiť? Za každý príspevok budem vďačný.

Ďakujem.
Martin
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Toto pomoze? 11.1.1894. Aspon na fakt, ze sa jedna o Rosinu.
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Potom sa tam este vyskytuje Jozef Kacnik (aj ked v matrike je zapisany Kacisnik), ktory mal za manzelku Katarinu Gajdosovu.
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Ďakujem, ale popravde ani moc nepomôže. Od starého otca viem len to, že im nejaké dieťa naozaj zomrelo. Ale nieje známe či pred alebo po Margite :/ Pred Margitou by sa mal narodiť ešte minimálne Pavol a po Margite zasa Richard....avšak všetko sú to len domnienky tradované v rodine 3 generácie.
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Ano akurát ich pozerám, ale mali deti už dosť skoro. Starý otec spomínal tetku Terezu ako výrazne staršiu oproti svojej mame Margite ale 30 rokov mi príde už naozaj dosť. A skúsim sa spoliehať aspoň na meno otca Ján. Ten pár s Rosinou mi príde najrozumnejší avšak nemám ho vďaka absencií dostupných údajov bohužial ako potvrdiť .
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Tu je Tereza: https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
A to je posledna stranka, ktora je zdigitalizovana. Potom skuste ist na faru.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

igrijan napísal:....avšak všetko sú to len domnienky tradované v rodine 3 generácie.
Zabudnite na to, co sa traduje. Drzte sa faktov, ktore vyskumate.
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

No tá matrika vyzerá asi ako jediné riešenie. Ešte počkám či sa náhodou niekto neozve žeby nejaké matričné záznamy mal u seba čo však pochybujem. Pár Rosina a Ján mi tam dátumovo aj vekom sedí ale rovnako sa môže stať že ešte v priebehu roku 1896 si iný Ján Kačník vzal za ženu XY Gajdošovú a a celé moje "mohlo by" bude rázom fuč. Každopádne ďakujem :)
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Mám to potvrdené z matriky v Kubíne...Ján Kačník a Rosina Gajdoš...takže môj predpoklad bol správny..:)
Napísať odpoveď