mapy

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
MiroslavaBartko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jan 2017, 21:56
Predkovia z oblasti: Bartko

dobry den, chcem sa spytat, či existuju niekde nejake stare mapy, kde by boli zakreslene domy v katastralnom uzemi obceBukovce. vdaka vasim linkom som nasla matricne knihy. su vsak len od roku 1820. existuju aj staršie? kde sa nachadzaju? dakujem za odpoveď
Naposledy upravil/-a duros v 15 Jan 2017, 21:39, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunute do spravneho subfora (povodne v subfore Povod priezviska)
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

K mapám sa neviem vyjadriť, ale staršie matriky - teda pred rokom 1820, skúste na tomto linku /ak nie, počkajte na radu skúsenejších ako ja/:
https://familysearch.org/search/catalog ... 1123799-50
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Dobry den,
mapy su v archive Ustavu geodezie a kartografie v BA. Na stranke maju popis, ake typy map maju a potom pri kazdom type map aj zoznam obci, z ktorych tieto mapy su.
K niektorym mapam je aj povodny katastralny operat, kde su k parcelam popisani vlastnici a cisla domov.
Mapy sa daju studovat v badatelni.
nam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Máj 2013, 09:27

Pôvodne vedené matriky od r. 1754 - 1851 boli podľa Sprievodcu po archívnych fondoch z r. 1959 archivované v Štátnom archíve v Prešove, ale neskôr, ešte pred r.1989, sa "stratili".
staso
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:33
Predkovia z oblasti: Sojka - farnosti Lom nad Rimavicou, Oravská Lesná

pre jurajpolak:
Na stranke maju popis, ake typy map maju a potom pri kazdom type map aj zoznam obci, z ktorych tieto mapy su.
Môžte prosím špecifikovať (odkazom), kde na stránkach UGKK sú tie zoznamy? Neviem to nájsť.
Ďakujem.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Zdravim,
toto by malo byt ono, v texte su linky na pdf.

https://www.geoportal.sk/sk/archiv/koma ... ny-operat/

Vlavo potom sa da prepnut na ine typy map, k nim je zase pokec, co su to za mapy. Ale myslim, ze vas zaujima toto. Mna tiez, ale zatial som sa dostal len po tuto stranku, a niekde inde som cital, ake maju podmienky na pracu v badatelni, ale este som tam nebol.

S pozdravom

Juro
MiroslavaBartko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jan 2017, 21:56
Predkovia z oblasti: Bartko

dobry den, dakujem za vaše odpovede. ale mne nejako tie mapy nezobrazuje :D :D asi to nezvladam po technickej stránke :D
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

mapy sa vam nezobrazia, len zoznam máp, ktoré majú, v PDF. Potom si vyberiete, ktorú chcete študovať, dohodnete sa s nimi a pôjdete do bádateľne a tam vám ju dajú na štúdium.
MiroslavaBartko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jan 2017, 21:56
Predkovia z oblasti: Bartko

aha...tak som došla...
Napísať odpoveď