Nelegitímny dedo Orosz András, Telkibánya

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
dedokz
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 05 Feb 2017, 17:32
Predkovia z oblasti: Kozel, Juraško, Lőrincz / Košice a okolie, Maďarsko - Abov.

Pozdravujem všetkých členov fóra.
Pátram po mojom nelegitímnom dedovi - Orosz András, v župe Abov (Telkibánya a priľahlé obce). Bol vdovec, pravdepodobne po Mándoki Mária (ich sobás 28.1.1892, Telkibánya, GSfn 624178, In 438). Žil v nemanželskom zväzku s mojou babičkou, tiež vdovou Fazekas István-né, sül. Lőrincz Erzsébeth (ich sobáš
19.1.1885, Telkibánya, GSfn 624178, In 433).
Zo zväzku András a Erzsébeth sa narodila moja mama Lőrincz Zsuzsanna, 30.6.1903 v obci Telkibánya.
Vo výpise z rodnej matriky otec nie je uvedený a priezvisko dostala po matke "Lőrincz". Viem, že po mame sa narodili s ešte 2 deti, Júlia a Katalin.
Márne hľadám záznam o narodení Orosz András. Našiel som len záznam o zmene jeho vierovyznania z gr. k. na ref. ev. (Telkibánya, 21.1.1893, GSfn 624178, In 393) Je tam uvedený dátum jeho narodenia, a to
25.1.1866 a jeho rodičia, ktorí sa zhodujú s menami uvedenými v zázname o sobáši s Mándoki Mária.
Z ústnych podaní viem, že zomrel v uvedenej lokalite, asi v r.1919.
Vie mi niekto pomôcť v rozmotávaní nitky?
Napísať odpoveď