Seriál týždňa v SRo - Rodokmeň

Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Od dnes do piatku, teda v dňoch 9. - 13. 2. 2015 beží na SRo seriál týždňa, ktorý v kratučkej a veľmi stručnej forme približuje záujemcom pátranie po predkoch. Redaktorovi sme odpovedali na otázky spolu s Marekom. Seriál sa vysiela ráno po šiestej a reprízuje večer okolo 21.45. Neskôr bude dostupný online tu:
http://slovensko.rtvs.sk/relacie/serial-tyzdna
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Chlapci, dnes ráno som Vás počula. Veľmi ma to potešilo. Boli ste dobrí. Mohli ste dať vedieť vopred.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dari napísal:Chlapci, dnes ráno som Vás počula. Veľmi ma to potešilo. Boli ste dobrí. Mohli ste dať vedieť vopred.
Dakujeme, ale neboli sme si do poslednej chvile isti, ci to bude :-)

Druha cast: http://slovensko.rtvs.sk/relacie/73650/ ... ii-2.-cast
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tretia cast, o patrani na internete, najma v zahranici...neviem, ale ja som nepovedal redaktorovi, ze sa da vyhladavat u mormonov aj cez datumy sobasov, etc...
http://slovensko.rtvs.sk/relacie/73741/ ... ii-3.-cast
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Tak páni, tento mini seriál je veľmi zaujímavý, len škoda, že Vám nedali viacej priestoru...... Možno to však v RTVS naštartuje niekoho kompetentného a vznikne podobný projekt ako "Tajemstvi_rodu" v ČR. Ja osobne si myslím, že takéto témy boli, sú a budú vždy zaujímavé a lákavé....
Ale to je asi zatiaľ u nás iba sci-fi :D
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Pekné je, že aspoň niečo je v RTVS. Tajemství rodu je licencia "Who do you think you are?" od BBC, v princípe by RTVS nemala mať problém to kúpiť. Obavu mám skôr, či by sa na Slovensku našlo dosť zaujímavých príbehov a genealogických materiálov k nim, pokiaľ nepočítam šľachtické rody. Nehovoriac o tom, že akú "katastrofu" by to spôsobilo pre archívy, to by ukázalo skutočnosť v akom sú stave na Slovensku…
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ad "Tajemstvi rodu": hovoril som na tu temu s jednou osobou z STV, zaujem by bol, ale...peniaze, peníze a peneži...

Takze, posledna, piata cast, o tom ako triedit a ukladat zaznamy (naozaj len zhruba):
http://slovensko.rtvs.sk/relacie/73938/ ... ii-5.-cast
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

david napísal:Pekné je, že aspoň niečo je v RTVS. Tajemství rodu je licencia "Who do you think you are?" od BBC, v princípe by RTVS nemala mať problém to kúpiť. Obavu mám skôr, či by sa na Slovensku našlo dosť zaujímavých príbehov a genealogických materiálov k nim, pokiaľ nepočítam šľachtické rody. Nehovoriac o tom, že akú "katastrofu" by to spôsobilo pre archívy, to by ukázalo skutočnosť v akom sú stave na Slovensku…
Zaujímavý príbeh sa nájde v každej rodine na Slovensku, keď nie v priamej vetve predkov, tak sa pomôže súrodencami, tak to robili aj v Tajemství rodu. Tam predsa tiež nepátrali v šľachtických rodoch. A materiálov by sa tiež našlo dosť. Len z mojej vetvy z otcovej strany si viem prestaviť aspoň 5 dielny seriál :D

Obavu mám tiež skôr z tých archívov a následného náporu na ne.
Napísať odpoveď