Hľadám žijúcu rodinu

Stretnutia, názory, odkazy...
lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť.
Pátram po p. Štefan Farkaš nar. 1928, bytom Harmanecká 2C Bratislava, telefón je vypnutý a od známej som sa dozvedela že sa jej už asi rok neohlásil. Ako sa mam dopátrať k deťom, alebo nejakej jeho rodine.
Veľká vďaka.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Pokiaľ menovaný býva sám, alebo máte podozrenie že sa mu mohlo niečo stať kontaktujte primátora alebo starostu obce, prípadne mestskú políciu či je možné vykonať kontrolu u neho doma. (Napr. máte strach o jeho život). Ak sa jedná len o súkromnú záležitosť asi sa k informáciám o deťoch nedostanete. Miesta bydliska vedie evidencia obyvateľstva príslušného obvodu.
Proste postupov by bolo viac, jedná sa o konkrétnu situáciu.
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Podľa katastra, byt na danej adrese stále vlastní Š.F. *1828. Skúsili ste mu napísať list?
lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

Jedna sa o to ze konecne som nasla hrob rodiny po ktorej patram, nechala som tam odkaz a prihlasila sa mi pani ktora sa o hrob stara ale nie je pribuzna.Tak mi dala kontakt na toha pana Š.F., lenze na tom cisle sa nehlasi a ona nevie co je s nim.Aj ked som pisal na OU napiali mi ze za hrobove miesto zaplatil v roku 2011 aj adresu mi dali.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Skúste tak ako Vám radí Imrich- napíšte list, adresu máte. Ak by nikto nebýval na danej adrese niekto po poštu musí chodiť. Potom už len popýtať sa susedov. Poprípade skúsiť evidenciu obyvateľstva, ak budú ochotný povedia Vám kde sa daná osoba môže nachádzať. Túto informáciu Vám ale pravdepodobne nevydajú. Takže skúsil by som ten list, poprípade sa popýtal susedov na adrese bydliska danej osoby, ktorú máte k dispozícii.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

lubica10 napísal:Jedna sa o to ze konecne som nasla hrob rodiny po ktorej patram, nechala som tam odkaz a prihlasila sa mi pani ktora sa o hrob stara ale nie je pribuzna.Tak mi dala kontakt na toha pana Š.F., lenze na tom cisle sa nehlasi a ona nevie co je s nim.Aj ked som pisal na OU napiali mi ze za hrobove miesto zaplatil v roku 2011 aj adresu mi dali.
Záleží, koľko času prešlo od týchto udalostí, ktoré opisujete.
lubica10 napísal:...vie mi niekto poradiť. Pátram po p. Štefan Farkaš nar. 1928, bytom Harmanecká 2C Bratislava, ...
Nechcem nikoho vopred pochovávať, ale vzhľadom k veku Vami hľadaného pána Štefana Farkaša, považujte, prosím moju odpoveď za tip na menovca - http://www.futbalbfz.sk/7419/zomrel-stefan-farkas/
lubica10 napísal:... Ako sa mam dopátrať k deťom, alebo nejakej jeho rodine. ...
Ak sa viete preukázať, že ste príbuzná, tak problém by ste nemali mať v bratislavskom krematóriu, prípadne cez funkcionárov BFZ, kde by Vám vedeli potvrdiť, resp. vyvrátiť, či sa jedná o Vášho príbuzného, keď viete jeho dátum narodenia s poslednou adresou trvalého bydliska.
Ak by to bol on, tak nevidím problém v tom, aby Vám neposkytli kontakt na jeho pozostalých, ktorí vybavovali pohreb.
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Podľa katastra v danom vchode 4-poschodovej bytovky bývajú další piati obyvatelia, sú tam ich mená. Skúste nájsť ich telefónne čísla a popýtať sa.
lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

Dakujem velmi pekne, asi budem musiet navstivit Bratislavu a uvedene sidlisko a snad sa nieco blizsie dozviem tam.
Velka vdaka.
Dam vediet sko som dopadla.
S uctou.
lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

Dakujem za super radu a to parte moc pomohlo, ide o pana ktoreho hladam.Napisala som predsedovi klubu a uz sa mi aj ozval, bude sa mi snazit pomoct.
Este raz
Dakujem :)
Napísať odpoveď