Najbližšie stretnutie amatérskych genealógov...

Stretnutia, názory, odkazy...
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vsetkych Vas pozdravujem a zacnem zosirsia...
Mozno ste si niektori vsimli, ze pocas leta som dost dlho nereagoval na tomto fore, neskor len sporadicky. Bolo to zapricinene dost neprijemnym a vyraznym zhorsenim mojho zdravotneho stavu, pocas ktoreho som zostal ciastocne imobilny. Dnes je to uz omnoho lepsie, no este stale sa nemozem naplno venovat vsetkemu, co by som chcel, navyse som praceneschopny este dost na dlho.
Vzhladom na to a na na Marekove naozaj velke pracovne vytazenie, nedokazeme zorganizovat jesenne stretnutie amaterskych genealogov, no budeme sa snazit tak ucinit na jar buduceho roka. Je nam to naozaj velmi luto, ale nie vsetko sa da, bohuzial... :-/

Zatial aspon niekolko info aj k otazkam, ktore niektori mali od posledneho stretnutia:
1) 2% z dane - vyslovujeme naozaj velku vdaku vsetkym, ktori prispeli...a nielen dvoma percentami, pretoze mame aj pravidelnych prispievatelov mimo toho. Vdaka tymto prispevkom je tu zaklad pre dalsie fungovanie niektorych veci.
2) Vzhladom k ziskanym prostriedkom sme usudili, ze si opat mozeme dovolit zaplatit na buduci rok pristup do databazy ancestry.com. Nadalej plati, ze prispievatelia akoukolvek formou staci ak poziadaju o akykolvek zaznam z tejto databazy, spristupnime mu ho a zasleme.
3) Zo ziskanych prostriedkov opat bude uhradzana domena a webpriestor, na ktorych fungujeme, rovnako tak pripravovane zretela hodne knizne publikacie (dostal som info, ze by mala byt znovu vydana Sarmanyova).
4) Boli sme osloveni istym vydavatelstvom, aby sme pripravili publikaciu, ktora by pomohla amaterom pri hladani predkov. Ma to byt popularno-naucnou formou, nie vedecka praca. V plane je, aby publikacia vysla koncom buduceho roka.

Tolko zatial. Zelam Vam vela genealogickych uspechov :-)
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
prajem Vám skoré uzdravenie, veľa síl a radosti.

Chcem sa spýtať:
1. či sa stretnutia genealógov môže zúčastniť hocikto /alebo každý/ z nás, ktorí sa viac, či menej úspešne snažíme vniknúť do minulosti našich rodov,
2. či je možné prispieť aj jednorázovo, hoci aj malou sumou /som dôchodkyňa, ale nejaké to euro by sa našlo/. Ak áno, akým spôsobom.
Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň
dangol
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dobry den, velmi pekne dakujem.
Stretnuti sa moze zucastnit ktokolvek. Ak si prezriete temy k predoslym stretnutiam, uvidite, ze vzdy davam "do placu" navrhy na datum a miesto stretnutia. Nasledne zistujeme predbezny zaujem, aby sme vedeli, na aky pocet osob mame vybrat miesto. Na stretnutia sa neprispieva nicim (len vlastnymi poznatkami :lol: ), kazdy si tam hradi naklady na cestu a stravu sam. Ide zvacsa o niekolkohodinove stretnutia, obvykle v sobotu popoludni.
Na nasej stranke geni.sk najdete aj kratke reporty a fotografie z tychto stretnuti: http://www.geni.sk/?s=stretnutie
Ak by ste chceli prispiet na chod zdruzenia, kontaktne udaje su tu: http://zdruzenie.geni.sk/#podporte-nas
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Ja síce nenapíšem o stretnutí, ale o Durosovi, že je fakt veľký bojovník, klobúk dolu pred tým, ako dáva chorobe na frak! :!:
Držím palce, nech nás na jar ohúri ďalšou zaujímavou prezentáciou! :D :D :D
Napísať odpoveď