Text na pohľadnici v maďarskom jazyku

Stretnutia, názory, odkazy...
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Pomôže niekto s prekladom textu? Je na pohľadnici dnes už neexistujúceho kaštieľa v jednej obci.
pohladnica.JPG
pohladnica.JPG (36.08 KiB) 2963 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Skuste to dat vo vyssom rozliseni.
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Žiaľ, dostal som to v takejto kvalite, je presne taká istá, ako som ju stiahol stade.
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
dúfam, že sa na to pozrie niekto, kto vie dobre po maďarsky. Ja som z textu vylúštil toto:
K. Mariskám, Lapodat köszönöm. Hogy vagytok? A keresztmama hogy erzi a lábát jóvul? Vannak e jó fűrdő idők? Milyen jo vilagot van igazán irigylem. A papa szeremszesen haza érkezett. Irol meg hogy mikor jöttök haza. Mindnyájan a keresztmama kezeit csokólyok és ?éged.
Mariška, ďakujem za pohľadnicu. Ako sa máte? Cíti si krstná mama nohy lepšie? Sú v kúpeľoch dobré časy? Aký krásny je ten svet, skutočne závidím. Milovaný otecko sa vrátil domov. Napíš, že kedy prídete domov. Všetci bozkávame krstnej mame ruky a (posledné slovo neviem prečítať, a teda ani preložiť).
Adresátom listu by mala byť Mariška Béry, zvyšné údaje prečítať nedokážem.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Ďakujem za preklad. Ak je tá strana pohľadnice priradená správne, nevyzerá to, aby to bol obyvateľ tejto obce. Nie je maďarská a kúpele si mohli dovoliť veľmi ťažko. Možno niekto z rodiny Mariassy, ktorí vlasnili ten kaštieľ.
Napísať odpoveď