Kúpim knihy o histórii poddanstva a pod.

Stretnutia, názory, odkazy...
thesilentman
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03 Feb 2017, 14:59
Predkovia z oblasti: Veľký Kolačín, Dubnica, Dobrá, Trenčianska Teplá, Oščadnica

Ak máte náhodou na predaj niektoré z nasledujúcich kníh, rád se ich ujmem. Hlavne toho Bela by som rád zohnal... :-)

Bel, Matej: Trenčianska stolica. Kysucké múzeum v Čadci 2013.
Jesenský, Miloš: Gorali. Matica slovenská 2013.
Slovensko 3 - Ľud II. Obzor 1974.
Horváth, Pavol: Poddaný ľud na Slovensku v prvej polovici 18. storočia. Bratislava : Vydavateľstvo SAV, 1963.
Acsády, Ignác: Dejiny poddanstva v Uhorsku. SAV 1955.

Prípadne ak máte niečo ďalšie súvisiace s genealógiou, dejinami poddanstva, či oblasťou Trenčína a Kysúc, skúste ponúknuť. Ďakujem. :-)
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Ta posledna sa dala stiahnut niekde z ulozto.sk ako pdf, skusim to pohladat.
thesilentman
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03 Feb 2017, 14:59
Predkovia z oblasti: Veľký Kolačín, Dubnica, Dobrá, Trenčianska Teplá, Oščadnica

Díky, mám ju stiahnutú, ale bavilo by ma to viac čítať z normálnej knihy. :-)
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

thesilentman napísal:Ak máte náhodou na predaj niektoré z nasledujúcich kníh, rád se ich ujmem. Hlavne toho Bela by som rád zohnal... :-)

Bel, Matej: Trenčianska stolica. Kysucké múzeum v Čadci 2013.
Jesenský, Miloš: Gorali. Matica slovenská 2013.
Slovensko 3 - Ľud II. Obzor 1974.
Horváth, Pavol: Poddaný ľud na Slovensku v prvej polovici 18. storočia. Bratislava : Vydavateľstvo SAV, 1963.
Acsády, Ignác: Dejiny poddanstva v Uhorsku. SAV 1955.
Skúsili ste medziknižničnú výpožičku ? Prvú, štvrtú je piatu majú určite v Slov. nár. knižnici v Martine a väčšina knižníc má so SNK zmluvu o vzájomnom požičiavaní kníh. Ak teda chodíte do nejakej lokálnej knižnice, tak to je šanca, ako sa k nim dostať. Len sa trocha bojím, že teraz napíšete, vy ste ich už vlastne čítali, ale ešte ich chcete mať vo vlastníctve ... :lol:
thesilentman
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03 Feb 2017, 14:59
Predkovia z oblasti: Veľký Kolačín, Dubnica, Dobrá, Trenčianska Teplá, Oščadnica

Len sa trocha bojím, že teraz napíšete, vy ste ich už vlastne čítali, ale ešte ich chcete mať vo vlastníctve ... :lol:
No, okrem toho Acsádyho som ich nečítal, ale presne tak, chcem ich mať doma. :-D
staso
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:33
Predkovia z oblasti: Sojka - farnosti Lom nad Rimavicou, Oravská Lesná

Goralov si viete objednať v Kysuckom múzeu v Čadci.
http://eshop.kysuckemuzeum.sk/monografie/gorali
Napísať odpoveď