Odfotenie miesta posledného odpočinku - Vyriešené

Stretnutia, názory, odkazy...
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Dobrý deň,

obraciam sa s prosbou a nádejou na toto fórum, či by sa našiel niekto ochotný, čo býva v okolí, a odfotil by mi miesto posledného odpočinku katolíckeho kňaza Karola Rumpela.
Podľa nižšie priloženého textu je pochovaný v Orechovom pri Trenčíne (dnes mestskej časti Trenčína), v inom zdroji je uvedené, že je pochovaný v m. č. Trenčína v Istebníku. :?

Ochota nemenovaného úradu je na bode mrazu. Údajne nemajú o ňom žiadnu znalosť, nevedia, o koho sa jedná! Som :shock: a :( . Prosím Vás, kde to žijeme? :roll: Nechcela som predsa informácie z 9. stor. pred Kr. ...

"RUMPEL Karol (*31.10.1899 - †24.5. 1986)

narodil sa 31. októbra 1899 v Ilave. Gymnaziálne štúdiá ukončil maturitou u piaristov v Nitre. V Nitre navštevoval teologické štúdiá, ktoré v roku 1924 ukončil a kňazskú vysviacku prijal 21. decembra 1924. Na prvé kaplánske miesto nastúpil do Žiliny, odkiaľ pokračoval v kňazskej službe od roku 1925 v Dolnom Hričove a Divine, v roku 1926 v Turzovke a v roku 1928 v Hornom Vadičove. V roku 1929 bol administrátorom v Petroviciach. V roku 1931 dočasným administrátorom v Hornom Vadičove, kde sa stal v roku 1933 farárom. V roku 1932 zložil prosynodálne skúšky. V roku 1937 prišiel za farára do Bytčice. V roku 1939 bol menovaný za spovedníka sestier rehole sv. Františka. V roku 1940 bol vymenovaný za tajomníka okresného dekana a v roku 1942 sa stáva okresným dekanom a školským inšpektorom. 1. decembra 1947 prichádza do Diviak nad Nitricou na uprázdnené miesto farára. Bol starostlivým duchovným otcom. V ťažkej dobe, ktorá nastala, venoval veľký dôraz najmä výchove detí. Dbal, aby všetky deti navštevovali náboženskú výchovu a pristupovali k sviatostiam. Zvlášť zdôrazňoval úctu k Božskému Srdcu Ježišovmu a často vyzýval, aby si veriaci konali deväť prvých piatkov. Napomáhal k tomu, aby najmä mladí ľudia pristúpili k sviatosti birmovania. Keď to nebolo možné vo farnosti, posielal ich k prijatiu sviatosti na mnohé miesta diecézy. Veľkú starostlivosť venoval aj obidvom kostolom. Farský kostol bol opravovaný v rokoch 1950 a 1963. Pre kostol v Diviakoch nad Nitricou dal zhotoviť nové lavice z mäkkého dreva miestnemu stolárovi Ladislavovi Hanákovi. V prvej polovici päťdesiatych rokov dal postaviť na starých základoch novú budovu fary. Veľkú starostlivosť venoval filiálnemu kostolu v Diviackej Novej Vsi. V tomto kostole dal opraviť a zreštaurovať starý historický oltár, vymaľovať kostol a vyhotoviť nové lavice. V Diviakoch nad Nitricou požehnane pôsobil 23 rokov. Vyše sedemdesiatročný odišiel v apríli roku 1970 za správcu farnosti Skalka nad Váhom. Tu pôsobil až do svojho odchodu na dôchodok. Zomrel v marci 1986 ako 87 ročný v 62. roku kňazstva v Orechovom pri Trenčíne, kde je aj pochovaný".

Vopred srdečná vďaka!
Naposledy upravil/-a milestone v 31 Okt 2017, 16:04, upravené celkom 1 krát.
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Skúste napísať aj na faru. Farári bývajú niekedy ochotní aj na takéto veci.
Barbora
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

BarboraS napísal: 21 Sep 2017, 18:43 Skúste napísať aj na faru. Farári bývajú niekedy ochotní aj na takéto veci.
Ďakujem za Vašu odpoveď a radu!
Takmer ste trafili klinec po hlavičke. Radšej to nebudem komentovať. :) Údajne všetky cesty vedú do Ríma, ja som si už jednu cestičku medzičasom našla, istý pán mi už pracuje na informáciách, ktoré potrebujem. Blíži sa Pamiatka zosnulých, možno niekto z tohto fóra tam má pochovaných svojich príbuzných a odfotí mi to miesto.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Dobrý deň,

veľmi pekne sa chcem poďakovať kolegovi - užívateľovi tohto fóra, ktorý bol ochotný, odfotiť mi miesto posledného odpočinku Karola Rumpela. :D
Napísať odpoveď