O odvrátenej strane genealógie

Stretnutia, názory, odkazy...
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Len na pobavenie a do istej miery aj zamyslenie - 9. epizóda Inšpektora Maxa sa zaoberala vraždou archivára/genealóga.

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13068

Dôležitou súčasťou príbehu je odhaľovanie nie celkom svetlých súčastí rodinných dejín.

Laco
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Mne sa pacilo, ze: zostavit rodokmen moze trvat aj niekolko tyzdnov. Ale skusim to cez vikend.
A potom to, ako lahko sa dostali k zivym zaznamom.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

jurajpolak napísal: 26 Mar 2018, 14:39 Mne sa pacilo, ze: zostavit rodokmen moze trvat aj niekolko tyzdnov. Ale skusim to cez vikend.
....
Osobny zazitok v jednom nemenovanom archive: po vycerpavajucom dopoludni, s iba troma najdenymi zaznamami sa ma pytala zamestnankyna badatelne, ci som bol uspesny. Ked som jej povedal vysledok, usmiala sa a vravi mi, ze nedavno tu mala cloveka, ktory po necelom dopoludni zahlasil, ze urobil styri rodokmene. To nepotrebuje komentar...
Napísať odpoveď