Macik

Na tomto fóre človek väčšinou hľadá svojich predkov. Vyskytnú sa však aj situácie, že v rámci pátraní v rodinnej histórii potrebuje získať kontakt na potomkov niektorej z rodinných vetiev. Na to slúži táto časť fóra.
Juraj357
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 16:39
Predkovia z oblasti: Sobrance

Dobrý deň hľadám informácie o svojich predkoch, konkrétne sa jedna o Petra Macika, ktorý zomrel v r. 1880. Mal manželku Máriu Macikovú rod. Kalinkovú. Pochádzali z terajšieho okr. Sobrance, konkrétne by to mala byť jedna z obce, Choňkovce, Hlivištia, Horňa. Mali 5 detí Michala, ktorý mal ženu Annu r. Rybnickú ktorá dosiahla plnoletosť v r. 1882 bola nar. 1861 cca. Potom mali dcéru Annu, syna Juraja, ktorý mal za manželku Annu rod. Pšakovú pričom on alebo jeho manželka zomrel 1896. Ďalej mali syna Petra, ktorý zomrel 1893 a syna Jána, ktorý zomrel 1897. Michalova žena Anna sa neskôr opäť vydala za Varoščáka s ktorým mala syna Jána. Anna zomrela v r. 1936. Do prílohy vkladám list vlastníctva v ktorom stále figuruje Mária Maciková rod. Kalinková. Potrebujem dohľadať čo sa dá, aby som zistil či existujú vnúci, alebo pravnúci po Petrovi a Márii Macikových. Každý dátum a každý dokument mi bude veľmi nápomocný a bol by som za prípadne informácie veľmi povďačný. Juraj
Mária Maciková rod. Kalinková.pdf
(89.48 KiB) 278 stiahnutí
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dobry den, z Vasho prispevku v zavere vyplyva, ze nehladate predkov, ale potomkov. Preto som ho presunul do subfora na to urceneho.
Z dat, ktore ste zaslali, vyplyva, ze v matrikach dostupnych na internete sa daju najst vnucata a pravnucata Petra Macika a Marie Kalinkovej (aj to asi nie vsetky). Dalsie generacie su uz v matrikach obecnych uhorskych (z r. 1895-1906) ulozenych na pracoviskach statnych archivov (byvale okresne archivy) a dalsie generacie (po r. 1906) v tzv. zivych matrikach, ktore su ulozene na matricnych uradoch a do ktorych dovolia nahliadnut len priamym pribuznym za spravny poplatok 5 Eur za jeden zaznam.
Juraj357
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 16:39
Predkovia z oblasti: Sobrance

Ďakujem za odpoveď,na internete som nenašiel žiadnych potomkov, všetky tieto informácie sú z katastra, nikde nič iné som nenašiel, preto som sa obrátil na toto fórum.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Juraj357 napísal: 14 Sep 2017, 08:26 ...,na internete som nenašiel žiadnych potomkov, ...
To bude asi tym, ze matrika greckokatolickej farnosti Chonkovce nie je oindexovana, ale matrika je dostupna online (https://www.familysearch.org/search/ima ... %3D1554443 ), takze skuste si urobit genealogicky vyskum v matrikach tak, ako som Vam odporucal a dalsie generacie hladat v rokoch 1895-1906 v matrikach okresneho archivu a nasledne v "zivych matrikach" na matricnych uradoch.
Juraj357
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 16:39
Predkovia z oblasti: Sobrance

Zdravím je podobne ako matričná kniha z Choňkoviec prístupná online aj kniha zo Sobraniec? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

To fakt nie je problem naklikat si na familysearch.org...
Grekokatolici patrili pod Niznu Rybnicu: https://www.familysearch.org/search/ima ... %3D1554443
Do buducnosti odporucam precitat si clanok http://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/
Napísať odpoveď