Hledám potomky Františka Rakovského (*1909)

Na tomto fóre človek väčšinou hľadá svojich predkov. Vyskytnú sa však aj situácie, že v rámci pátraní v rodinnej histórii potrebuje získať kontakt na potomkov niektorej z rodinných vetiev. Na to slúži táto časť fóra.
ondruskovaka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Aug 2018, 15:15
Predkovia z oblasti: rod Rakovských, Zlaté Moravce

Můj děda, František Rakovský, se narodil 17.07.1909 ve Zlatých Moravcích, jeho rodiče, František Rakovský a Marie Rakovská, roz. Tallová ze Zlatých Moravců, měli ještě několik potomků. Děda měl malé řeznictví, žil v Praze, byl 3x ženatý. Ze druhého manželství s Marií Pillerovou, se narodila dcera Marcela syn Petr, můj otec. O dědovi toho moc nevím, zemřel když mi byly cca 4 roky.
Hledám potomky jeho sourozenců, předpokládám, že z jeho sourozenců již asi nikdo nežije. Také bych se ráda dozvěděla něco o svém pradědovi a prababičce.
Prosím o info na ondruskovaka@atlas.cz

Děkuji předem
Naposledy upravil/-a duros v 08 Aug 2018, 15:43, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Téma presunutá (pôvodne v sekcii "Hľadám predkov", pričom sa hľadajú potomkovia), zmenený názov témy (pôvodne iba "Hledám pŕedky" - jednak to nie je pravda, jednak chýba špecifikácia, príliš všeobecné).
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry vecer,
Vas deda mal minimalne tychto 4 bratov

https://www.familysearch.org/search/rec ... 3ASlovakia

V poznamke su uvedene aj ich manzelky , datumy a miesta sobasov
ondruskovaka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Aug 2018, 15:15
Predkovia z oblasti: rod Rakovských, Zlaté Moravce

Děkuji za odpověď. Nějak se mi nedaří najít poznámku. Můžete mi, prosím poradit? Děkuji.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Po rozkliknuti ikonky fotoaparatu u konkretnej osoby - posledny stlpec "Observationes"
ondruskovaka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Aug 2018, 15:15
Predkovia z oblasti: rod Rakovských, Zlaté Moravce

Děkuji.
Napísať odpoveď