Potomci mlynářského rodu Lacko / Laczko

Na tomto fóre človek väčšinou hľadá svojich predkov. Vyskytnú sa však aj situácie, že v rámci pátraní v rodinnej histórii potrebuje získať kontakt na potomkov niektorej z rodinných vetiev. Na to slúži táto časť fóra.
Petra1909
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 19 Jún 2018, 18:14
Predkovia z oblasti: Mlynárske rody Lacko, Fejfár - Prievidza a okolie

Dobrý den,
můj praděda Georgius Laczko se narodil r.1866 v Jalovci č.1, v r.1892 se oženil ve Velkém Poli s Máriou Fejfár, se kterou měl děti (nemanž. a legitim) Josefa *1892 + 1892 Velké Pole, Helenu Paulinu *1893 Velké Pole, Františka Josefa *1895 +1896 Velké Pole, Julia *1898 Brusno, Amálii *1900 Chrenovec, ...... údaje mně chybí ........ 1910 Ján Ludovít - můj děda - Cígel ........... , úmrtí manželky, 1917 se praděd Georgius oženil podruhé s Julianou Fejfár (asi příbuzná 1.ženy). Z dalších sourozenců se matně ví o sestře vystěhované do jižní Ameriky a další sestře, která emigrovala do USA, nevíme ai jména. Nevlastní bratr měl mít ve 40.letech fotoatelier někde poblíž hranic s Moravou. Domovské právo měli praděda i děda v Jalovci.
Ve 20. století už mám údaje jenom o dědovi + něco málo o jeho bratru Juliovi a sestře Heleně (Iloně), které si z řídkých setkání v dětství "pamatuje" moje maminka. Děda se přemístil na Moravu, kde se v r.1936 oženil, na Slovensku strávila rodina dobu války, pak odešli na severní Moravu do Sudet. Kontakty na sloveskou část rodiny se ztratily.
Prosím, nevíte někdo o někom z tohoto rodu něco? Pokud se něco najde, kvůli GDPR raději prosím do zpráv. Moc děkuji za jakýkoliv tip.
Z Moravy zdraví P.Z.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Prajem pekný deň.
Lackovci sú rody dosť rozšírené v regióne hornej Nitry (okres Prievidza). Starý rod žije v obci Poruba a ďalší v Handlovskej doline, čo sú Vaši príbuzní. Žijú tam dodnes.
http://firmy.sk/148122/jan-lacko-lamo/

Na cintoríne majú hroby, napr:
http://www.virtualnycintorin.sk/hrob/76735

Skúste pozrieť telefónne zoznamy a kontaktovať niekoho. Vie Vás posunúť vo Vašom bádaní.

Zo zverejnených matričných údajov sa dá zistiť napr. toto:
Helena Pavlína (*1893) zomrela 16.7.1955 v Nitre. Cez zápis v matrike úmrtí v Nite by ste mohli zistiť informácie o jej živote, jej priezvisko (ak sa vydala), príbuzných.
Petra1909
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 19 Jún 2018, 18:14
Predkovia z oblasti: Mlynárske rody Lacko, Fejfár - Prievidza a okolie

Dobrý den,
děkuji za odkazy, tu adresu do Jalovce zkusím dopisem. O hrobech vím, i o Heleně - jak jsem psala, maminka ji jako dítě navštěvovala, provdaná byla Bystrická, působila na mlýně v Nevidzanech, děda u ní vyrůstal. Maminka si pamatuje dvě dcery - Irenku a Ilonku (taky Helena ?), v době 2.sv.války studovaly - na měšťance? střední škole?
Ještě jednou děkuji, zkusím napsat.
P.Z.
Napísať odpoveď