Strana 1 z 1

Potomkovia Berty Mrázovej z Čárov

Napísané: 16 Feb 2017, 14:26
od užívateľa mrazena
Hľadám potomkov BERTY MRÁZOVEJ, nar. 3.11.1899 v obci Čáry. Bola dcérou Štefana a Júlie Mrázových. Vydala sa údajne niekde mimo rodnú obec, pravdepodobne aj mimo Záhoria, vraj za dôstojníka, žiaľ viac nevieme. Ale zázraky sa vraj dejú, tak možno ešte niečo zistíme??? :lol:

Re: Potomkovia Berty Mrázovej z Čárov

Napísané: 16 Feb 2017, 17:16
od užívateľa patricius95
Odporúčam Vám obrátiť sa na príslušný Štátny archív a príslušný farský úrad v mieste narodenia s prosbou o pomoc. V poznámke sa občas zvyklo uviesť, či sa dotyčný zosobášil, tiež s kým a kde. Vďaka tomu Vám snáď vydajú aj jej sobášny list a s menami oboch manželov bude Vaše pátranie jednoduchšie.

Re: Potomkovia Berty Mrázovej z Čárov

Napísané: 18 Feb 2017, 20:51
od užívateľa mrazena
Ďakujem za reakciu. Rodný list máme z archívu, žiaľ bez poznámok, ktoré by mohli pomôcť...

Re: Potomkovia Berty Mrázovej z Čárov

Napísané: 18 Feb 2017, 21:10
od užívateľa duros
mrazena napísal:Ďakujem za reakciu. Rodný list máme z archívu, žiaľ bez poznámok, ktoré by mohli pomôcť...

Kolega Vam odporucal hladat sobas.

Re: Potomkovia Berty Mrázovej z Čárov

Napísané: 19 Feb 2017, 06:59
od užívateľa jurajpolak
Skuste poziadat prislusny farsky urad, nech skontroluje zapis v matrike pokrstenych z roku 1899. V casti Poznamky sa zvyklo niekedy zapisat, kde sa osoba vydala, aj ked to bolo mimo danej obce.
Matriky by mali mat stale na fare.

Re: Potomkovia Berty Mrázovej z Čárov

Napísané: 24 Feb 2017, 17:35
od užívateľa milestone
mrazena napísal:Hľadám potomkov BERTY MRÁZOVEJ, nar. 3.11.1899 v obci Čáry. Bola dcérou Štefana a Júlie Mrázových...Ale zázraky sa vraj dejú, tak možno ešte niečo zistíme??? :lol:

Skúsim podporiť ten zázrak. :)

Tu http://www.geni.sk/uvod-do-genealogie-4 ... -tajnicku/ sa nachádza nižšie uvedený príspevok od p. Rastislava Mráza z 8. aug. 2011, rolujte nadol:
"Vážená pani Mrázová, robil som rodokmeň mrázovcov (obec Čáry, Kolačkov, Košice, niečo z Petrovej Vsi a Holíč), Ide o jeden rod, Údaje sú spracované cca. od 1526. Od roku 1602 sú komplet. Ak máte záujem zašlite požiadavku. Možno doplníme niektoré chýbajúce údaje ( na výmenu)".

Skúste osloviť jedného z administrátorov tohto fóra, či disponujú kontaktom na tohto pána v prípade, že mu chcete napísať súkromnú správu. Ak aj majú, tak musí tomu predchádzať jeho súhlas, nakoľko sa jedná o jeho osobný údaj.