János Kozel, Debraď - Rudník

Na tomto fóre človek väčšinou hľadá svojich predkov. Vyskytnú sa však aj situácie, že v rámci pátraní v rodinnej histórii potrebuje získať kontakt na potomkov niektorej z rodinných vetiev. Na to slúži táto časť fóra.
dedokz
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 05 Feb 2017, 17:32
Predkovia z oblasti: Kozel, Juraško, Lőrincz / Košice a okolie, Maďarsko - Abov.

Želám úspešný deň.
Pátram po potomkoch strýka: János Kozel (*23.10.1886, Debraď, otec Gáspár Kozel, matka Erzsébeth, r. Molnár). Žil v Rudníku, okr. Košice - okolie. Z ústnych podaní viem o jeho synovi: János Kozel (*cca 1905 - 1910 v Rudníku), bývalý kostolník v rodnej obci, a jeho synovi: Ladislav Kozel (*12.8.1931, Rudník, +17.6.2014, Rudník). Matričný úrad v Jasove ešte som nekontaktoval, lebo predpokladám, že podľa zákona nepatrím medzi "blízke osoby". Skúšam touto cestou nájsť nejakého potomka, ktorý by mi vedel pomôcť v mojom pátraní.
Naposledy upravil/-a dedokz v 28 Júl 2017, 17:42, upravené celkom 1 krát.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Dobry den,
mi tam nesedi narodenie syna v rokoch 1905-1910, ked otec sa narodil v roku 1896. Nemate tam chybu?
dedokz
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 05 Feb 2017, 17:32
Predkovia z oblasti: Kozel, Juraško, Lőrincz / Košice a okolie, Maďarsko - Abov.

Ale mám, už som to opravil. Malo byť 1886. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Každý si tú zákonom určenú blízku osobu vykladá inak a závisí to na tom, na koho natrafíte. Ak sa na matrike spýtate, nič nemôžete stratiť. Pekne k mailu im pripojte váš naskenovaný rodný list, aby ste zdokladovali príbuznosť a požiadajte o vystavenie rodných/úmrtných listov vrátane poznámok o pozostalých alebo potvrdenie/vyvrátenie vašich čiastočných informácií. Vystavenie listov vás bude stáť 5EUR za záznam, ale viete si ho vyzdvihnúť na ktorejkoľvek vám blízkej matrike, nemusíte ísť do Rudníka či kde matriku vedú. A keď nebudú chcieť vystaviť, aspoň by vám mohli potvrdiť/opraviť vám známe údaje. Pozeral som inak http://www.cintoriny.sk/src/index.php?H ... l&Meno=lad a vášho Ladislava som tam nenašiel, hoci Rudník tam má pomerne dosť Kozelov.
http://www.cintoriny.sk/src/index.php?H ... isko=kozel

PH
dedokz
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 05 Feb 2017, 17:32
Predkovia z oblasti: Kozel, Juraško, Lőrincz / Košice a okolie, Maďarsko - Abov.

Ďakujem pekne za Vaše odporúčania.
O hľadané informácie požiadam matričný obvod v Jasove (vedie matriku i za obec Rudník). Neviem či budem úspešný? Uvidím.
Odporúčaná databáza "cintoríny.sk" nie je spoľahlivým zdrojom. Chýba jej častejšia aktualizácia. Dokazuje to i môj prípad - Ladislav Kozel
je pochovaný na cintoríne v Rudníku (r.2014). Hrob som osobne navštívil a zachytil na fotografii.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Roky 1905-1906 su v SA Kosice, ale indexy myslim nemaju, tie su este na matricnom urade. Ked sa vam podari zistit cislo rodneho zaznamu, napiste mi, pozriem sa Vam na to.

Katasterportal mi nasiel tychto Kozlov, vlastniacich nieco v Rudniku:

Kozel Emil r. Kozel, Idanská 777/4, Košice - Západ, PSČ 040 11, SR 03.02.1954
Kozel Fraňo, Rudník, Jasov, PSČ 044 23, SR, (mal.)
Kozel František r. Kozel, Rudník 115, Jasov, PSČ 044 23, SR 07.09.1904
Kozel Františka, Rudník, Jasov, PSČ 044 23, SR, (mal.)
Kozel Františka, Rudník, Jasov, PSČ 044 23, SR, (mal.)
*Kozel Hyacint r. Kozel, (SPF) (Nezistený vlastník) 17.08.1944
Kozel Igor r. Kozel, Ing., Pútnická 7822/94, Bratislava - Záhorská Bystrica, PSČ 841 06, SR 08.05.1957
*Kozel Imrich r. Kozel, (SPF) (Nezistený vlastník) 04.10.1903
dedokz
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 05 Feb 2017, 17:32
Predkovia z oblasti: Kozel, Juraško, Lőrincz / Košice a okolie, Maďarsko - Abov.

Ďakujem pekne za informácie.
Mená z katastra mi zatiaľ nič nenaznačujú, asi budú z inej vetvy rodu Kozelovcov.
Akonáhle získam nejaké údaje z matričného úradu (Jasov), alebo ŠA (Košice), ozvem sa Vám.
Srdečne Vás pozdravujem.
Napísať odpoveď