Uznesenia miestnych samosprav ako gene zdroj

Podeľte sa s ostatnými o Vaše poznatky pri bádaní, ktoré nie sú bežne známe, alebo dostupné.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Toto sice nie je vzdy vyuzitelny genealogicky zdroj, ale mne pomohol, takze zdielam skusenost.
Poslednych 100 rokov je problematickych kvoli ochrane osobnych udajov a ked patrate po vzdialenej rodine, neviete zdokladovat pribuznost, takze vam oficialne nikto nic poskytnut nemoze. Riesim vymretu vetvu, kde su rodiny prepojene az cez pradedov alebo este o generaciu skor. Posledny clovek tejto vetvy zomrel okolo 2010 a ani nevieme kde, lebo ani cintoriny ani matriky v okoli o nom nechyruju. Vedel som o nom vlastne len obec, kde zil a meno jeho matky, to prvé najprv cez http://slovniky.juls.savba.sk/?d=priezviska a druhé spomienky miestnych pamätníkov. Google mi vsak nasiel jeho meno v internetovej verzii miestnych obecnych novin, kde toto meno bolo uvedene pri dvoch uzneseniach miestnej samospravy. Tym sa mi potvrdilo, ze sa tam naozaj vyskytoval, ale v tom strucnom popise bolo vlastne len jeho meno. Na stranke samospravy uz tak stare uznesenia neboli (2004), takze som skusil poslat mailovu ziadost na obec a v sulade so slobodnym pristupom k informaciam som si vyziadal spravu a uznesenie cislo XXX/YYYY. Odpoved prisla obratom mailom ako naskenovane dokumenty a dozvedel som sa z nich bydlisko i presny datum narodenia hladaneho cloveka, co je uplne skvele. Samozrejme, mne pomohlo to, ze o nom na zastupitelstve bola rec a meno hladanej osoby nie je v danej oblasti bezne, cize ak hladate Jána Nováka alebo Kováča, asi to nemusi zafungovat. PH.
Naposledy upravil/-a duros v 19 Júl 2017, 11:34, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Vytvoril som nové subfórum práve pre takéto príležitosti a presunul sem (pôvodne umiestnené v online databázach).
Napísať odpoveď