Prastary otec Matus Badinka

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Mariia
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23 Máj 2017, 13:15
Predkovia z oblasti: Badinka Matyas

Prajem dobry den,velmi pekne poprosim o pomos pri hladani môjho prastareho otca Matusa(Matyas) Badinka,ktory sa narodil 1 juna 1901roku,bol z jedenastich deti a dospelosti sa dozili iba siedmi.Rodicia môjho prastarkeho sa volali Jan Badinka a Helena Badinkova,rodena Markova.Na familysearch.com sme nasli jeho sestru Juliannu ale Matusa nedari sa nikde najst.Viem ze 17 aprila 1927 sa ozenil s Vilmov Pacochova(narodena 7 februara 1907r.) a mal 4 deti,jedno zomrelo.Z Prahy mi poslali potverdenie o scitanie ludu z roku 1930,ale Matusa tam nebolo(v tedy sa casto chodievalo za pracov do iných miest).Vopred vam dakujem za akukolvek odpoved.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
matrika pokrstených farnosti Valkov, ktorá je na internete, je od r. 1786 do r. 1891. Ak sa chcete pustiť do bádania, musíte najprv požiadať o vydanie jeho rodného listu z matriky. Tá je uložená v Štátnom archíve vo Svidníku:

Partizánska 625/12, 089 01 Svidník
Telefón 054/752 50 08
Fax 054/752 23 02
e-mail: archiv.po.sk@minv.sk
Tam budú uvedení rodičia dieťaťa, ich vek, náboženstvo a miesto pôvodu, vďaka čomu sa budete môcť pohnúť v pátraní ďalej. Vami nájdená Juliana je dcérou Jána Badanku a Anny Hudákovej, nie Heleny Markovej, teda vôbec nemusí ísť o Vášho príbuzného.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Nabuduce napiste aspon pribliznu lokalitu. Takto ste tou Juliou, navyse nespravnou, naviedli Patrika na odpoved, ktora Vam nepomoze. Deti paru Jan Badinka a Helena Markova mate tu:
https://familysearch.org/search/collect ... id=1554443
Zo zaznamu narodenia ostatnych (mimo Matusa) vyplyva, ze sa narodili v lokalite Skalisko (pri Hrinovej), vsetky vo farnosti Detvianska Huta, Matus sa narodil vo farnosti Breznicka, lokalita su nejake Hamry, alebo nieco podobne, neviem to blizsie identifikovat. Navyse Matus sa nenarodil 1.juna 1901, ale 6. aprila 1901.
Doplnenie: teraz pozeram, ze ste Vasu temu zaradili do sekcie o Obcianskom zdruzeni, takze ju presuvam do spravneho subfora "Hladam predka".
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Skalisko je miestna časť Hriňovej známa sklárňou na tabuľové sklo. Rodiskom Mateja Badinku je Hámor, opäť skláreň neďaleko Málinca
vybudovaná na mieste bývalého Hámra. Zdroj: Július Lomenčík- Monografia obce Málinec, kapitola Sklárne spracovaná Jánom Žilákom.
Mariia
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23 Máj 2017, 13:15
Predkovia z oblasti: Badinka Matyas

Velmi sa ospravedlnujem za chyby kore som uviedla pri hladani prastarkeho,mala som informaciu ze sa narodil prvého juna.Uz som kontaktovala archiv v Lucenci a cakam na odpoved.Velka vdaka patri Vam a celemu Vasemu tymu.A este by som chcela Vas pekne poprosit,neviem sa dopatrat do miesta kde sa zosobasili moji prastari rodicia,na kolko my bolo povedane tak v tej dobe sa sobasili v tom mieste kde sa narodila nevesta.Nakolko viem vycitat z vypisu archiva s Prahy tak som sa docitala ze sa narodila v obci Lepser,ale neni som si ista ci som to spravne precitala.Volala sa Vilma Badinkova rodena Pacochova,narodila sa bud 5 alebo 7 februara 1907roku a sobasili sa v roku 1927, 17 aprila.Este raz velmi pekne dakujem za pomoc v hladanii.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Mariia napísal:Velmi sa ospravedlnujem za chyby kore som uviedla pri hladani prastarkeho,mala som informaciu ze sa narodil prvého juna.
To Vám nikto nevyčíta, stáva sa to často, že ľudia majú nesprávne informácie.
Mariia napísal: Uz som kontaktovala archiv v Lucenci a cakam na odpoved.
Celkom som nepochopil, aké informácie hľadáte v archíve v Lučenci.
Mariia napísal:A este by som chcela Vas pekne poprosit,neviem sa dopatrat do miesta kde sa zosobasili moji prastari rodicia,na kolko my bolo povedane tak v tej dobe sa sobasili v tom mieste kde sa narodila nevesta.Nakolko viem vycitat z vypisu archiva s Prahy tak som sa docitala ze sa narodila v obci Lepser,ale neni som si ista ci som to spravne precitala.Volala sa Vilma Badinkova rodena Pacochova,narodila sa bud 5 alebo 7 februara 1907roku a sobasili sa v roku 1927, 17 aprila.Este raz velmi pekne dakujem za pomoc v hladanii.
Najlepšie je priložiť sken záznamu, možno to prečítame lepšie.
Napísať odpoveď