Sobášny list starých rodičov

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
rengaw
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 23 Júl 2018, 18:32
Predkovia z oblasti: Wagner, Kremnica

Hľadám sobášny list Árpáda Wagnera a Szidónie Sztupákovej, ktorým sa 23. júla 1905 narodil syn Arpád vo Zvolene. Dôvodom je, že stará mama sa narodila podľa rodného listu otca v obci Nádasd, Borsod megye. Neviem pokračovať v zistení jej rodičov a súrodencov. Prosím poradiť ako mám pokračovať, resp. vie mi niekto pomôcť v mojej snahe zistiť predkov zo strany starej mami?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Toto by mohlo byt jej narodenie: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939J-1527-B
Tuto, v casti 4 (Hazasultak 1895-1908/Sobaseni) skuste hladat sobas: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
rengaw
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 23 Júl 2018, 18:32
Predkovia z oblasti: Wagner, Kremnica

Áno, bude to jej rodný zápis. Mala sestru, s ktorou žila dlhé roky vo Zvolene. Rodičia sa zhodujú, sestra sa už narodila na území Slovenska. Ešte sa musím pobaviť so sobášnym listom, neviem to zatiaľ otvoriť. Ďakujem. Ste úžasní a rýchli!
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

nizsie je priamy link na danu matriku sobasenych, ktoru neviete otvorit, cast 4 zacina stranou 553, ale je to od roku 1907, takze sa musite vrarit o par stran, kedze hladate rok 1905 a skor.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=956569
rengaw
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 23 Júl 2018, 18:32
Predkovia z oblasti: Wagner, Kremnica

Dobrý deň, ďakujem za ochotu, no neviem skutočne sa dostať k tomu sobášnemu listu. Nerád otravujem, no teraz som už nielen zvedavý na ten sobášny list, ale aj na to, aký je dôvod, že takto som nezručný. Pretože podobný, no zložitejší pípad mám so sobášnym listom starého otca z maminej strany. V prílohe zasielam hlásenie z obrazovky počítača k sobášnemu listu starých rodičov zo strany otca.
Ďakujem za pomoc a Váš čas
Prílohy
Forum.jpg
Anna Theresia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 10 Jún 2018, 16:50
Predkovia z oblasti: Slovensko: býv. Prešporská a Nitrianska stolica, Srbsko: Vojvodina-Báčka (pôvodne Hont a Gemer), Chorvátsko

Dobrý deň.

Myslím, že časť 4 bola myslená z pôvodného linku, ktorý keď si otvoríte a správne vyberiete, ako bolo poradené: Házasulták 1895-1908, je to štvrtá položka odvrchu - ale ak ju otvoríte, musíte si nájsť časť 3 (Item 3), ktorá začína rokom 1895..tu, str. 214 :

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=956569
rengaw
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 23 Júl 2018, 18:32
Predkovia z oblasti: Wagner, Kremnica

Dobrý deň, tak predsa sa mi podarilo otvoriť tú stránku. Ďakujem za pomoc. Už len trpezlivosť.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

S tymto technickym problemom zial neviem pomoct. Ja ked kliknem ten link, tak sa mi otvori matricna kniha. Inak, presiel som narychlo sobase od 1900 do jul 1905 z mnou uvedeneho linku a nenasiel som sobas Árpáda Wagnera, dokonca tam nebol ziaden zenich menom Arpad....neviem ci hladam spravne, nepoznam totiz danu oblast... existuje moznost, ze som nieco prehliadol.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Anna Theresia napísal: 24 Júl 2018, 13:15 Dobrý deň.

Myslím, že časť 4 bola myslená z pôvodného linku, ktorý keď si otvoríte a správne vyberiete, ako bolo poradené: Házasulták 1895-1908, je to štvrtá položka odvrchu - ale ak ju otvoríte, musíte si nájsť časť 3 (Item 3), ktorá začína rokom 1895..tu, str. 214 :

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=956569
Toto je presne to, co som prehladaval. Isiel som od narodenia Arpada do roku 1900 (strana 333), no ako pisem, ziaden taky sobas som nenasiel...
Anna Theresia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 10 Jún 2018, 16:50
Predkovia z oblasti: Slovensko: býv. Prešporská a Nitrianska stolica, Srbsko: Vojvodina-Báčka (pôvodne Hont a Gemer), Chorvátsko

Ani ja som nenašla. Ale neskôr bolo zakladateľom témy doplnené, že sestra starej mamy sa narodila na Slovensku, dlhé roky žili vo Zvolene. A aj syn Arpád ml. sa narodil vo Zvolene. Tak predpokladám, že svadba sa už tiež mohla konať napr. aj vo Zvolene. No na FS sú záznamy týchto svadieb len do r. 1895.
Napísať odpoveď