Jančár - Ľubotice VYRIEŠENÉ

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Dominicus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02 Dec 2017, 23:30
Predkovia z oblasti: Csernýanszky

Jančár - Ľubotice VYRIEŠENÉ

Príspevok od užívateľa Dominicus » 21 Aug 2018, 20:12

Ahojte ;)

prosím o pomoc pri hľadaní Jána Karola Jančára (maďarizácia mu pridala na koniec priezviska i - Jančári) Zhodou okolností ide predka umelca Štefana Hozu, ktorý vo svojej autobiografii píše, že sa narodil 24. júna 1834 v Ľuboticiach (v Šariši) ako nelegitímny syn istej slúžky Márie. Pri narodení svojej dcéry (1884) sa spomína ako katolík.

Prešiel som rok 1834 v katolíckych a evanielických matrikách ale nikde som ho nenašiel. Do úvahy prichádzajú ešte židovské matriky (keďže tam žila komunita židov), ale tú som nevidel. Budem vďačný za akúkoľvek pomoc.


Ďakujem :D
D.
Naposledy upravil/-a Dominicus v 29 Aug 2018, 10:42, upravené celkom 1 krát.milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17
Predkovia z oblasti: Frivaldszky, Hidvéghy, Sujanszky, Zamaróczy - Trenčianska župa

Re: Jančár - Ľubotice

Príspevok od užívateľa milestone » 21 Aug 2018, 21:31

Dominicus napísal:
21 Aug 2018, 20:12
...prosím o pomoc pri hľadaní Jána Karola Jančára...Zhodou okolností ide predka umelca Štefana Hozu, ktorý vo svojej autobiografii píše, že sa narodil 24. júna 1834 v Ľuboticiach (v Šariši) ako nelegitímny syn istej slúžky Márie...sa spomína ako katolík...
Žiadne Ľubotice, ale Ľubotín. ;)
Zápis máte vľavo, 2. riadok zhora: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=733527

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný