V roku 2014 sme založili občianske združenie Genealogický inštitút Slovenska. Venujeme sa rôznym dobrovoľníckym aktivitám – na stránke uverejňujeme zaujímavé články na tému rodinnej histórie, genealógie, či tvorby rodokmeňov, prevádzkujeme genealogické forum, vytvorili sme genealogický slovník, organizujeme stretnutia genealógov.

V tomto roku sa môžeme po prvý raz uchádzať aj 2 percentá z daní. Ak sa vám páči, čo robíme a ak máte pocit, že naša aktivita má zmysel, môžete nás podporiť. Ďakujeme!
CHCEM VEDIEŤ VIAC O MOŽNOSTI PODPORIŤ GENI.SK

Kontakt MyHeritage

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Fully
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18 Aug 2018, 19:57
Predkovia z oblasti: Vyhne, Mojzesovo, Horné Štitáre, Veľké Bielice, Brezová pod Bradlom, Kremnica

Kontakt MyHeritage

Príspevok od užívateľa Fully » 18 Sep 2018, 10:00

Ahojte.
Zistil som že na stránke https://www.myheritage.sk/research sú uvedený aj moji predkovia. Spravuje to osoba menom manfred zivna. Ja som to meno počul prvý krát a ani žijúca rodina, ktorá je tam taktiež uvedená nevie o koho sa jedná. Keď dám jeho meno do vyhľadávania ukáže to profil nejakého rakúskeho šesťdesiatnika:https://www.myheritage.sk/research?form ... vna+fnmo.1 Vzhľadom na to, že je to jediná zhoda na tejto stránke a väčšinu tých jeho údajov mám, niektoré sa mi iba potvrdili a iné má dokonca chybné sa mi zakúpiť členstvo príliš nechce. Preto by som chcel poprosiť o pomoc. Nevedeli by sme ste mi poradiť ako sa s ním skontaktovať?

Vopred ďakujem pekne za každú pomoc.
Naposledy upravil/-a Fully v 01 Dec 2018, 08:12, upravené celkom 2 krát.Edo
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Re: Kontakt MyHeritage

Príspevok od užívateľa Edo » 19 Sep 2018, 12:25

Mozem vam to urobit, vecer sa dostanem k myheritage a pozriem sa na to.
Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.

Fully
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18 Aug 2018, 19:57
Predkovia z oblasti: Vyhne, Mojzesovo, Horné Štitáre, Veľké Bielice, Brezová pod Bradlom, Kremnica

Re: Kontakt MyHeritage

Príspevok od užívateľa Fully » 01 Dec 2018, 08:12

Edo napísal:
19 Sep 2018, 12:25
Mozem vam to urobit, vecer sa dostanem k myheritage a pozriem sa na to.
Vďaka!!!


Naposledy oživil Fully - 01 Dec 2018, 08:12.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných