Prosim o pomoc pri hladani Michal Bed

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Prosim o pomoc pri hladani Michal Bed

Príspevok od užívateľa Jaroslava Kovaľová » 24 Okt 2018, 15:00

Zdravim , vedeli by ste mi pomoct pri hladani manzelovho predka s menom Michal Begy narodeny by mal byt v roku 1900 v Trebisove a jeho manzelka Anna Borodáčová.Viem iba ,ze mali syna Jana ,ktory sa narosil 15.1.1929. Neskor pouzivali aj meno Beď. Dakujem za akukolvek pomoc a nasmerovanie ako dalej.Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3581
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosim o pomoc pri hladani Michal Bed

Príspevok od užívateľa duros » 24 Okt 2018, 17:53

http://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/
Citujem: "Obecné matriky z rokov 1896 – 1906 sa postupne zasielajú do pobočiek štátnych archívov (bývalé okresné archívy)."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní