Praděda Michal Horňák - Hornyak

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
zurecords
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02 Feb 2019, 23:51

Praděda Michal Horňák - Hornyak

Príspevok od užívateľa zurecords » 03 Feb 2019, 00:03

Dobrý den, hledám informace o svém pradědečkovi Michalu Horňákovi nebo také Hornyakovi. Byl to otec mojí babičky Zuzany Gergelové rozené Horňákové - 14.11. 1912. Vím jen, že když bylo mojí babičce 17 let ( vdala se a žila v Lastomiru ), pradědeček odjel za prací do Ameriky, kam ho následovala později i moje prababička prý snad také Zuzana ( tím si nejsem jistá ) údajně i s babiččiným bratrem (jméno bohužel také nevím ). V Americe se ale rozvedli a prababička se podruhé vdala. Existuje jen fotka na které je ona se svým druhým manželem a foceno to má být v Homestead PA ( Pensylvánie ale fotku taky já osobně nemám k dispozici ). Toto jsou veškeré informace, které o prarodičích mám a moc ráda bych se dozvěděla více. Děkuju za pomoc při hledání. Zu Gergelováhomer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Re: Praděda Michal Horňák - Hornyak

Príspevok od užívateľa homer » 03 Feb 2019, 07:35

Zopar udajov, ktore sa daju zistit na FamilySearch:
V roku 1914 sa v Lastomire narodil Michal Hornyak, rodicia Michal a Zuzana Mihalew (presne meno sa neda overit, lebo zaznam nie je online).
V roku 1920 vycestoval do USA Michal Hornak, narodeny okolo 1887, v Lastomire zostala manzelka Zuzana, smeroval do Homestead, Pennsylvania, ako kontakt uviedol Andyho Morvaya, bratranca.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1368704

Potencialny brat vasej babicky by mohol byt tento:
Michael Hornak age 107
From: Homestead, PA 15120
241 17th,Homestead, PA 15120 Available
Associated Names: Michl Hornak
Possible Relatives: Dennis M Hornak,
Mike Hornak,
Julie A Hornack,
Elynor M Hornak,
Elinor W Hornak
https://publicrecords.directory/profile ... 88448.html

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní