Pátrání po předcích Valeria Ručkay

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
rosi anna
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23 Feb 2019, 21:18
Predkovia z oblasti: Mihalik, Ručkaj, czapay - Súlovce

Pátrání po předcích Valeria Ručkay

Príspevok od užívateľa rosi anna » 25 Feb 2019, 09:25

Dobrý den,
prosím o pomoc při pátraní po předcích a příbuzných - Valeria Ručkay nar.15.6.1907 Bojná okr. Topolčany, provdaná Capay, po smrti manžela se znovu provdala za Antona Mihalíka nar. 9.5. 1906 v Súlovcích okr. Topolčany.
Děkuji za odpovědi
S pozdravem Anna Rosi
Naposledy upravil/-a duros v 25 Feb 2019, 09:50, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Téma presunutá do správneho subfóra (pôvodne vo "Vitajte a čítajte", ktorá sa týka fóra samotného. Názov doplnený o meno, pretože všetci pátrame po predkoch a pôvodný názov "Pátrání po předcích" je ničnehovoriaci.Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3522
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pátrání po předcích Valeria Ručkay

Príspevok od užívateľa duros » 25 Feb 2019, 22:11

Dobry den, ak poznate datum narodenia, poznate aj mena rodicov? Ak nie, poziadajte matricny urad obce Bojna o najdenie zaznamu, pretoze ide este o tzv. zivu matriku, ktora je na urade. Pri tej prilezitosti sa spytajte, ci tam nie je v rokoch 1906-1907 ich sobas. Ak nie, potom bude v obecnych matrikach z rokov 1895-1906, ktore su v Statnom archive v Ivanke pri Nitre.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný