Pátranie po predkoch podľa územia

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
RosieBlack
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27 Feb 2019, 23:36
Predkovia z oblasti: Stará Turá, Nitra

Pátranie po predkoch podľa územia

Príspevok od užívateľa RosieBlack » 28 Feb 2019, 14:32

Zdravím :) snažíme sa s maminou zistiť či máme nejakých príbuzných v lokalite Starý hrozenkov - Žítkovo (územie Kopaníc). Bohužiaľ, naše informácie o predkoch sú dosť chudobné a poznáme len pár mien a miest. Vieme že dve generácie bývali v Starej Turej ale chceli by sme sa dozvedieť viac. Vedeli by ste nám poradiť ako na to? Matrika je bohužiaľ veľmi ďaleko.
Prajem Vám pekný deň :)homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Re: Pátranie po predkoch podľa územia

Príspevok od užívateľa homer » 28 Feb 2019, 17:10

Najlepsi sposob, ako sa v celej problematike zorientovat a kde zacat, je nieco si nastudovat. Odporucam knihu nasich kolegov tu:
https://www.martinus.sk/?uItem=291255

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný