Ján Smilka

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Mirka Valíčková
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 Apr 2019, 16:10
Predkovia z oblasti: Vráble , Žamberk, Nevidzany

Ján Smilka

Príspevok od užívateľa Mirka Valíčková » 10 Apr 2019, 16:33

Dobrý deň, potrebovala by som vybádať dátum úmrtia môjho prastarého otca :Jána Smilku, nar. 9.6.1862, vo Vrábľoch č. 159, rímsky katolík
sobáš : 25.11. 1888, AHA- Horný Ohaj, manželka : Rozália Smilková, rod. Jókaiová


Ďakujem pekne za ústretovosť a spoluprácu
Mirka ValíčkováUžívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3394
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ján Smilka

Príspevok od užívateľa duros » 10 Apr 2019, 17:33

Ak zomrel v období rokov 1895 - 1906, treba hľadať v uhorských matrikách, po roku 1906 sú to tzv. živé matriky a treba sa obrátiť na matričný úrad. Okrem toho môžete skúsiť nejaké virtuálne cintoríny.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný