Eva Mačák, narozena cca 1813, Ždiar

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
silvava
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 25 Apr 2018, 12:11
Predkovia z oblasti: Ždiar, Granč-Petrovce (Ivančák, Pitoňák); Sereď (Scaszny)

Eva Mačák, narozena cca 1813, Ždiar

Príspevok od užívateľa silvava » 02 Máj 2019, 19:00

Dobrý den,
touto cestou bych chtěla pomoci mojí vzdálené americké sestřenici, která pátrá po svých kořenech. Na část hledání si najala výzkumníka a konzultovala i s dalšími Američany, jejichž předci pocházejí ze Ždiaru, ale tady u té Evy se nemůže pohnout dál.

Fakta:
  • zemřela 27.11. 1875,v Lapsance; má jen zápis (ne fotokopii), ve kterém se vyskytují jména Michlyck Macsok Dejta
  • svatbu měla 9. 7. 1833 ve Ždiaru, udaný věk nevěsty je 20 let a původ Ždiar; brala si Josefa Kurucz z Lapszanky; kopii zápisu má
  • při sčítání obyvatel z 1869 je uvedeno dívčí jméno Evy jako Michlyck.
  • ve Ždiaru se vyskytuje jen několik příjmení a to pořád dokola, špatně se odhaduje kdo ke komu patří
co kdo řekl:
  • výzkumník: v době narození Evy Mačákové mají potomky asi 4 rodiny stejného příjmení a že tedy nemůže říci, kteří rodiče jsou ti praví
  • kolega z Ameriky: Eva Mačák se narodila jako Eva Joskov v roce 1813, záznam narození Evy Joskov má
Nemáte prosím nápad, jak pomoci? Existují nějaké dokumenty, kde by se dalo vyčíst, zda Mačák může být Joskov, nebo Michlyk?
Děkuji, SilvaKto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný