Pomoc s Imrichom Gallovičom - Nemesany narodený 1913

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
GZIPAY
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 05 Jún 2017, 20:42
Predkovia z oblasti: Visny Zipov, Zehra, Harmanovce nad Toplou

Pomoc s Imrichom Gallovičom - Nemesany narodený 1913

Príspevok od užívateľa GZIPAY » 29 Máj 2019, 14:27

Dobrý deň, mimo základnej konverzácie, viem veľa slovenčiny, takže na to použije službu Google Translate. Potom ho vloží do angličtiny. Nemôžem nájsť záznamy pre jednotlivca, s ktorým by som mohol súvisieť. Keďže sa narodil a zomrel v 20. storočí, záznamy o jeho narodení nie sú dostupné prostredníctvom služby Family Search. Bol kňaz, takže som zvedavý, či niekto môže poznať iné prostriedky. Volá sa Imrich Gallovics z Nemesan. Je tu 11. kňaz.
http://rkc-jestrebihory.pontte.eu/Dokum ... %C5%AF.pdf

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3 ... 4%9Bpanice

Moja babička mala jeho fotografiu a povedala, že je jej bratranec. Jej matka bola priezvisko Zumrik a bola z Nemesan. Viem, že sa Zumrik oženil s Gallovicsom, ale posledné záznamy sa skončili okolo roku 1900. Narodil sa v roku 1913, takže by chcel vedieť svojich rodičov, aby našli spojenie. Nepodarilo sa mi nájsť žiadne záznamy, takže hľadám pomoc. Veľká vďaka!!!!

Hello, outside of basic conversation, I do know much Slovak so will use Google Translate for this. Will paste this in English afterwards. I am unable to find records for an individual who I may be related to. Since he was born and died in the 20th century, records for his birth are not available through Family Search. He was priest so I am wondering if anybody may know other means. His name was Imrich Gallovics from Nemesany. He is the 11th priest listed here.
http://rkc-jestrebihory.pontte.eu/Dokum ... %C5%AF.pdf

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3 ... 4%9Bpanice

My grandmother had a photo of him and said he was her cousin. Her mother's surname was Zumrik and was from Nemesany. I know that Zumrik's married Gallovics but the last records ended about 1900. He was born in 1913 so would like to know his parents to find the connection. I have been unable to find any records so looking for any help. Many thanks!!!!Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní