Hledám předka prosím o pomoc zkušené ...

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Stanley10
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07 Jún 2019, 22:52
Predkovia z oblasti: Ochotnice okres Trenčín

Hledám předka prosím o pomoc zkušené ...

Príspevok od užívateľa Stanley10 » 07 Jún 2019, 23:18

Dobrý večer všem. Jsem zde poprvé a prosím o pomoc hledání předka Josef Nečesaný. Měl by se narodit dle matričního záznamu oddaných (sosobášených) někde v Ochotnici okolo roku 1873. Odkaz na příslušnou matriku předkládám zde: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... trana=102 . Název této obce v ČR neexistuje!! Při bádání jsem narazil na jeden rodokmen , kde jsem zachytil Jméno obce Ochotnice okres Trenčín. odkaz zde : https://www.myheritage.cz/family-2_2000 ... -pijakova# mohl by mi někdo říci zda na Slovensku tato obec existuje nebo ne ? Na mapě jsem ji neobjevil akorát podobnou obec na Kysucku Ochodnica okr. ČADCA Předem děkuji za jakékoliv info. StanleyKarla
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 18:17
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Re: Hledám předka prosím o pomoc zkušené ...

Príspevok od užívateľa Karla » 07 Sep 2019, 10:05

Dobrý deň,

zrejme to bude Ochodnica v okrese Čadca. V roku 1874 sa tam narodil istý Jozef Nečesaný. Myslím, že by to musela byť veľká náhoda, aby sa cca v tom istom roku narodil v obci s podobne znejúcim názvom menovec, nakoľko to nie je nejaké veľmi časté priezvisko.

Tu je link na stránku v matrike (záznam č. 12) - https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AV1WZ-JQG .

mano
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Re: Hledám předka prosím o pomoc zkušené ...

Príspevok od užívateľa mano » 07 Sep 2019, 14:30

Dobry den,
s urcitostou je to on , zhoduju sa aj rodicia
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=103

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný