hľadám predka Jozef Hapujda

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
MotloAstro
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09 Dec 2018, 17:17
Predkovia z oblasti: Považie, Kysuce, Slovácko, Haná, Chorvátsko

hľadám predka Jozef Hapujda

Príspevok od užívateľa MotloAstro » 04 Júl 2019, 21:31

Viac informácii než narodenie cca 1900 v okolí alebo priamo v Zemianskej Závade vám bohužiaľ nemôžem poskytnúť, keďže môj dedo bol nemanželské dieťa a už nežije, a z rodiny si dodatočné informácie nikto nepamätá. Ústna tradícia hovorí, že moja prababka bola jeho slúžka - vraví sa, že bol statkár. Jeho brat sa volal Peter Hapujda. Pripájam (zafarbenú samozrejme) fotku oboch z roku 1928. Hľadám dátum narodenia, najlepšie aj ďalších príbuzných.

ObrázokKto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní