Čaniga, Kluka(ová) - Krušovce

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
deb0ro
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31 Júl 2019, 15:00
Predkovia z oblasti: Čaniga, Kluka, Krušovce

Čaniga, Kluka(ová) - Krušovce

Príspevok od užívateľa deb0ro » 31 Júl 2019, 15:08

Zdravim,
snazim se sestavit rodinny rodokmen ale z matcine strany jsem se zasekl hned na zacatku :/

Mam k dispozici original rodneho a oddaciho listu babicky, z nehoz jsem vycetl ze jeji otec se jmenoval Jan Čaniga, 28.10.1896, Krušovce a jeji matka Františka Čanigová roz. Kluková, 3.10.1904, Krušovce. Prochazel jsem FamilySearch, Geni a dalsi zde doporucovane odkazy ale na nic co by sedelo jsem nenasel. Zminku o nejakem Czaniga Jano a Czaniga Michal jsem nasel zde https://archives.hungaricana.hu/en/urbe ... 31%2C-1175

Byl by nekdo ochoten pomoct s hledanim? :)

Prdem diky za precteni!Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2073
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čaniga, Kluka(ová) - Krušovce

Príspevok od užívateľa patricius95 » 31 Júl 2019, 16:58

Dobrý deň,
matrika rímskokatolíckeho farského úradu Krušovce sa zachovala z obdobia rokov 1813-1895. To znamená, že Vy sa potrebujete posunúť ešte o jednu generáciu ďalej na to, aby ste boli schopní pátrať prostredníctvom internetu. Odporúčam Vám, aby ste Štátny archív v Topoľčanoch požiadali o vystavenie výpisu z matriky narodených z obce Krušovce. Ide o záznamy, pri ktorých nemusíte dokazovať príbuzenský vzťah, tzn. stačí, ak zašlete žiadosť napr. mailom a dodatočne zaplatíte poplatok. V žiadosti uveďte, že údaje plánujete využiť v súkromnom genealogickom výskume a nepotrebujete mať doklady úradne overené - tým pádom dostanete o predkoch viac údajov za menej peňazí. V prípade Františky Čanigovej, rod. Klukovej by som okrem rodného listu žiadal aj o vyhľadanie sobáša jej rodičov. Nájdu ho, pokiaľ sa konal v období rokov 1895-1904. Potom už budete môcť pátrať cez internet.

Kontakt na archív tu:
https://www.minv.sk/?statny-archiv-v-ni ... -topolcany
S pozdravom
Patrik Zakarovský

deb0ro
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31 Júl 2019, 15:00
Predkovia z oblasti: Čaniga, Kluka, Krušovce

Re: Čaniga, Kluka(ová) - Krušovce

Príspevok od užívateľa deb0ro » 31 Júl 2019, 17:18

Super, dekuji moc za nasmerovani! Hned jim jdu napsat a dam vedet jak jsem dopadl ;)

Jeste jednou diky!

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný