Hľadám príbuzného-SNP a Jáchymov

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Markéta
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01 Sep 2019, 17:45
Predkovia z oblasti: Československo

Hľadám príbuzného-SNP a Jáchymov

Príspevok od užívateľa Markéta » 01 Sep 2019, 17:55

dobrý deň,
prosím vás o pomoc - hľadám informácie o príbuznom, ktorý bol vraj partizánom počas SNP a neskôr ho odsúdili na práce do uranových dolov v Jáchymove. Volal sa Ivan Jesenský, nar. 1924 v Bratislave, kde by som prosím našla informácie?
Ďakujemejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Re: Hľadám príbuzného-SNP a Jáchymov

Príspevok od užívateľa ejco » 01 Jan 2020, 16:13

Prajem pekný deň.
Zoznamy partizánov a niekedy aj osobné výpovede niektorých archivujú v Múzeu SNP v Banskej Bystrici. Začnite hľadanie tam.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný