Zsuzsánna Csorej

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
badida.adrian
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09 Sep 2019, 21:51
Predkovia z oblasti: Trnava pri Laborci

Zsuzsánna Csorej

Príspevok od užívateľa badida.adrian » 09 Sep 2019, 22:05

Ahojte.

Pri pátraní po mojich predkoch som narazil na 2 súrodencoch (o 5 sa vedelo), o ktorých nikto v rodine nevedel. Zistil som, že jeden z nich zomrel ako 12 na týfus. Tým druhým súrodencom je táto Zsuzsánna Csorej. Pri rodnej matrike sú mená rodičov Michaly Csorej a Mária Stofa. Tieto mená sú aj pri ostatných súrodencoch.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AV1N9-RWJ

Problém je, že neviem kedy zomrela. Pri hľadaní v matrikách som narazil na Zsuzánna Csorej, ale ktorá zomrela ako 9 ročná na týfus, ale ako rodičia sú tam uvedení János Csorej a Mária Stofa. Vek 9 rokov by na ňu sedel, lebo sa narodila v 1896 a zomrela v 1905, čo je 9 rokov, len to meno otca mi tam nesedí. Takisto aj diagnóza úmrtia by sedela, lebo o necelý mesiac zomrel aj brat na týfus.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Môže to byť preklep v matrike alebo sa jedná o 2 rozdielne osoby a mnou hľadaná Zuzana sa vydala, odsťahovala a umrela v úplnej inej obci alebo meste?
Naposledy upravil/-a badida.adrian v 09 Sep 2019, 22:36, upravené celkom 1 krát.Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3580
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zsuzsánna Csorej

Príspevok od užívateľa duros » 09 Sep 2019, 22:18

Tých Čorejovcov je tam dosť, takže by som sa omylu nečudoval. Je veľmi pravdepodobné, že ide o Vašu Zuzanu.
Pre budúcnosť neodporúčam vkladať url odkazy takým spôsobom, ako ste zadali, ale normálne ho vložte do textu. Užívateľ si normálne stránku otvorí jedným klikom, pričom sa stránka otvorí na novej karte. Takto si to musím kopírovať a vkladať.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný