Ondrej Jančuška, 1929, Polichno

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
renataa79
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03 Okt 2019, 16:21
Predkovia z oblasti: Polichno

Ondrej Jančuška, 1929, Polichno

Príspevok od užívateľa renataa79 » 03 Okt 2019, 16:24

Dobrý den. Hledáme nějaké informace o dědečkovi jménem Ondřej Jančuška.Narodil se v Polichnu
dne 29.11.1929 a to je vše co o něm víme. Dali by se o něm zjistit nějaké informace( např. rodiče, sourozenci a pod.). Děkuji za jakoukoliv stopu
Naposledy upravil/-a duros v 03 Okt 2019, 16:54, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Upravený názov témy, pôvodne ničnehovoriaci názov "Polichno".Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3493
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ondrej Jančuška, 1929, Polichno

Príspevok od užívateľa duros » 03 Okt 2019, 16:56

Ako v Čechách, tak aj u nás ide o rok, ktorý je v tzv. "živých matrikách", takže informácie treba hľadať na matričnom úrade.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný