Križíkovi a Počepický z Šenkvic

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
anet25
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01 Nov 2019, 23:54
Predkovia z oblasti: Šenkvice

Križíkovi a Počepický z Šenkvic

Príspevok od užívateľa anet25 » 02 Nov 2019, 00:04

Dobrý den,

moje babička se narodila v Česku a taky tu zůstala. Její rodina ale je ze Slovenska.
Moje babička: Milada Kaňková roz. Križíková
Její matka: Milada Križíková roz. Počepická, * 8. 3. 1932, její rodiče Marie Počepická, Václav Počepický
Její otec: Josef Križík, * 26. 4. 1926, jeho rodiče Marie a Jindřich Križíkovi

Potřebovala bych zjistit narození a úmrtí osob, které jsou zvýrazněné. Pokud vím, tak by Križíkův rod měl pocházet z Šenkvic.

Předem děkuji za pomoc.Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3520
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Križíkovi a Počepický z Šenkvic

Príspevok od užívateľa duros » 02 Nov 2019, 06:07

Páry, ktoré uvádzate, sa s najväčšou pravdepodobnosťou sobášili po roku 1906, dokonca je možné, že niektoré osoby sa narodili po roku 1906. Všetky matriky po roku 1906 sú na matričných úradoch. Záznamy z nich poskytujú iba priamym príbuzným za správny poplatok 5 Eur za jeden záznam.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní