Jozef Šinka

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Martin Šinka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06 Jan 2013, 20:42

Dobrý deň prajem,
poprosil by som Vás o radu. Pátram po rodine svojho pradeda, ktorý sa volal Jozef Šinka a narodil sa asi v roku 1889.
Viem len , že pôsobil v prvej svetovej vojne ako husár, do armády bol pravdepodobne prijatý v Trnave. Mám aj informácie o manželke a deťoch, neviem sa však dopátrať k informáciám o jeho pôvode.
Neviem ani kde sa narodil, nepoznám ani jeho rodičov. Viem len, že mal brata Michala a aj jednu sestru, ktorá sa po svadbe volal Dobošová a žila asi v Seredi- Čepeni. Viem, že s pátraním mi asi príliš nepomôžete, ale poprosil by som Vás aspoň o nejaký link týkajúci sa zoznamu vojakov rakúsko-uhorskej armády.
Veľmi pekne ďakujem za všetku pomoc pri mojom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Zoznam vojakov R-U armady nepoznam. Su spracovane nejake schcematizmy z niektorych rokov, kde su uvedeni dostojnici. Dalsie zoznamy, ktore su, su zoznamy strat z I. svetovej vojny (raneni, zajati, zomreli), ktore digitalizovala Narodni knihovna Praha.
Ako prve by som skusil zadat tvar "Josephus Sinka" do indexov slovenskych matrik u mormonov.
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Na stránke Vojenského ústredného archívu
http://www.vuapraha.cz/Pages/Domovskastranka.aspx
je databáza legionárov. V časti "Databáza VUA" som našiel medzi legionármi Jozefa Šinka, nar. 22.6.1892 v Pečeniciach, okr. Levice. Mormoni majú online matriky len do apríla 1892. Pozrel som pár rokov dozadu a vyskytovala sa tam len jedna rodina rodina Šinkovcov: Pavol a Anna Kocsis. V r. 1886 mali syna Michala, (IMG 114, N: 1823-1892). Ten sa podľa poznámky ženil r. 1911 v Budapešti
s Máriou Gyóri. Mohla by to byť Vaša rodina?
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

Pripadne ( ak budete vediet rok a miesto narodenia - ideal) mozte aj napisat e-mail na VUA Praha a poprosit ich o pohladanie dokumenotov vojaka z 1.svetovej vojny - dobre je vediet :meno, rok narodenia, miesto narodenia. V Prahe su kmenove listy vojakov Slovenska z 1.sv vojny. Pokial sa zachoval, tak vam kopiu poslu postou za uplatu.

podatelna@vuapraha.cz
Martin Šinka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06 Jan 2013, 20:42

Všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc pri pátraní po mojich predkoch. Skúmal som spomínané záznamy, no spomínaná maďarská rodina, bohužiaľ, rodinou nie je. Ešte raz všetkým ďakujem za pomoc a ochotu pri pátraní po predkoch a želám všetkým pekný deň.
Napísať odpoveď