Žákech, Čuga

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
delfaz
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16 Mar 2018, 09:00
Predkovia z oblasti: Žákech, Krištof

Re: Žákech, Čuga

Príspevok od užívateľa delfaz » 16 Mar 2018, 09:08

Zdravím, som priamy potomok rod. Žákech, pochádzajúci z Tr. Jastrabia.
Moj dedko Ignác Žákech sa nar. 1908, jeho brat bol Emil nar. 1911.
Dedkova žena bola Helena, rod. Jánošíková. Obaja bratia byvali v Jastrabi vo vedlajsich domoch - preto asi ten zmatok v cislovani....
Prosim, kludne ma kontaktuj, rada napiswm viac.Froggg
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Sep 2015, 23:45
Predkovia z oblasti: Žákech - Trenčín; Flak - Čeladince
Bydlisko: Hradec Králové, Josefov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Žákech, Čuga

Príspevok od užívateľa Froggg » 20 Mar 2018, 22:44

Milda napísal:
15 Mar 2018, 15:15
Emil Žákech zemřel v roce 1976 v Trenčianskom Jastrabi. V podstatě Při návratu z hospody jej srazilo auto Byl to můj děda. Babička Rozália zemřela myslím v roce 1989 v nemocnici v Trenčíně.
Zdravím, Rozália (moje prababička), zemřela 6.9.1991, shodou okolností na tátovy narozeniny. Pokud máte někdo informace k linii Žákech, od rodičů Emila (1911-1976) níže a Čuga, od rodičů Rozálie (1909-1991) níže, byl bych za ně vděčný.

Děkuji.

Milestone: Díky za odkaz na hrobová místa, tato webová aplikace mi unikla.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný