Dcéra Ilona

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 373
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský, Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Maďarsko

Dcéra Ilona

Príspevok od užívateľa dangol » 20 Nov 2016, 10:44

Dobrý deň,
keď sa už mrvíme v Peštianskej matrike, mám ešte jednu otázku:
13. marca 1906 sa v Budapešti oženil Karol Golembiovský s Ilonou Radanovič:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1452460
25. mája 1906 sa im v Pešti narodila dcéra Ilona:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1452460
v stĺpci 10 má uvedené MG/185/1988 - predpokladám, že je to jej úmrtie. Tieto roky nie sú online, takže si to neviem overiť. Ako by som sa mohla dostať k informáciám o Ilone /či sa vydala, či mala deti, kde zomrela/ a aj o jej rodičoch /teda, kedy a kde zomreli/.
ďakujemejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 304
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Re: Dcéra Ilona

Príspevok od užívateľa ejco » 22 Nov 2016, 07:55

Skúste osloviť bližšiu či vzdialenejšiu rodinu, urobte si základnú databázu informácií. Obdobie života 1906 - 1988 nie je tak vzdialené, aby si z rodiny niekto niečo nepamätal. Určite niekto s ňou udržiaval písomný kontakt (listy, pohľadnice), tak môžete zistiť miesto jej pobytu a s najväčšou pravdepodobnosťou aj možné miesto úmrtia a hrobu. Mala súrodencov? Rodičov niekto určite doopatroval a tam, kde žili a dožili, môžu byť pochovaní...
Otázok je veľa, hľadajte na ne odpovede u ľudí, ktorí ich môžu poznať - v rodine.

dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 373
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský, Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Maďarsko

Re: Dcéra Ilona

Príspevok od užívateľa dangol » 22 Nov 2016, 08:16

Neviem, či mala súrodencov, zatiaľ som žiadnych nenašla. Karol Golembiovsky a Ilona Radanovič ni sa mi po Iloninom narodení niekde stratili. Stále však hľadám - peštianske matriky sú veľmi rozsiahle a na potvoru po roku 1896-7 nemajú index. Narodenie súrodencov ani úmrtie rodičov som zatiaľ nenašla, budem však hľadať ďalej a písať po rodine /aj keď som už asi otravná, ale inak sa nedá/. Ak by ste niekto čírou náhodou na niekoho z nich narazil, prosím dajte mi vedieť. Ďakujem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných