chýbajúci sobáš

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Dobrý deň,

v jednej vetve rodu to mám riadne zamotané : aliasy, rovnaké priezviská a dokonca aj mená, chýbajúce údaje....
Dlhšie riešim chýbajúci zápis o sobáši Andreasa Konc(z)ového a Zuzany Fedor...

Jedno ich dieťa, dcéra Margaretha, nar. 13.6.1880 ( zápis pod č. 27):

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

Sobáš rodičov Andreasa Koncového a Zuzany Fedorovej nie a nie nájsť. Podľa ostatných dohľadaných ich spoločných detí mi vychádza sobáš pred rok 1863, ale nemám ho...

R
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ja som sa stretla už aj s tým, že sobáš sa konal až po narodení dieťaťa, niekedy aj po roku, či dvoch. Otec dieťaťa mohol byť na vojne, alebo "na prácach" mimo bydliska. Skúste hľadať aj neskôr ako sa narodilo prvé spoločné dieťa /Baltazár/, teda po roku 1863. Ešte je otázne, či bola aj matka z miesta, kde sa narodilo prvé dieťa, sobáš mohol byť v mieste jej bydliska.
dangol
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Prvé dieťa, Benedikt, sa narodil 12.7.1863....
(zápis pod č. 32 zo dňa 12.7.1863)

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

Sobáše som prechádzal pred 1863 aj po 1880 a ...nič, prešiel som aj susedné farnosti a tiež nič...

R
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Hľadajte úmrtie Zuzany Fedor. V lepšom prípade zomrela po r. 1895 a v civilnej matrike by mohli byť údaje o narodení, pôvode a rodičoch.
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Podarilo sa mi nájsť úmrtie manžela Zuzany Fedor ( zápis č. 18 z 13.4.1898 )


https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

podľa ktorého Zuzana ešte žila....

v dostupných matrikách ( do 1901) úmrtí sa Zuzana nevyskytuje, ani v dostupných sobášoch ( do 1901) sa tiež nenachádza....
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Pekný deň,

ani 3 - ročné úsilie o dohľadanie sobáša ( zatiaľ ) neprinieslo výsledok v podobe zistenie miesta a dátumu sobáša Zuzany Fedor a Ondreja ( Andreasa ) Konc(z)ového.
Obidvaja žili v Dolných Kočkovciach pri Púchove. Napadlo mi, že keď Ondrej Koncový zomrel v r. 1898 a jeho úmrtie je v podstate ľahko dohľadateľné na familysearch ( niekde vo vlákne je aj odkaz ), porovnať ho zo zápisom v štátnej matrike...Navštívil som teda archív v Považskej Bystrici,či tam nebude nejaká zmienka.....a nebola ( dokonca ani rodičov tam nemá uvedených, čo mi sťažuje ďalšie pátranie do minulosti ).
Tak som aspoň zistil, že manželka Zuzana zomrela v r. 1910, lenže ani tak neviem, kedy a kde mali sobáš.....

Napadajú Vám nejaké finty ? :)

R
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Pekný deň,

ani 3 - ročné úsilie o dohľadanie sobáša ( zatiaľ ) neprinieslo výsledok v podobe zistenie miesta a dátumu sobáša Zuzany Fedor a Ondreja ( Andreasa ) Konc(z)ového.
Obidvaja žili v Dolných Kočkovciach pri Púchove. Napadlo mi, že keď Ondrej Koncový zomrel v r. 1898 a jeho úmrtie je v podstate ľahko dohľadateľné na familysearch ( niekde vo vlákne je aj odkaz ), porovnať ho zo zápisom v štátnej matrike...Navštívil som teda archív v Považskej Bystrici,či tam nebude nejaká zmienka.....a nebola ( dokonca ani rodičov tam nemá uvedených, čo mi sťažuje ďalšie pátranie do minulosti ).
Tak som aspoň zistil, že manželka Zuzana zomrela v r. 1910, lenže ani tak neviem, kedy a kde mali sobáš.....

Napadajú Vám nejaké finty ? :)

R
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

readr napísal: 15 Aug 2019, 19:06 Pekný deň,

ani 3 - ročné úsilie o dohľadanie sobáša ( zatiaľ ) neprinieslo výsledok v podobe zistenie miesta a dátumu sobáša Zuzany Fedor a Ondreja ( Andreasa ) Konc(z)ového.
Obidvaja žili v Dolných Kočkovciach pri Púchove. Napadlo mi, že keď Ondrej Koncový zomrel v r. 1898 a jeho úmrtie je v podstate ľahko dohľadateľné na familysearch ( niekde vo vlákne je aj odkaz ), porovnať ho zo zápisom v štátnej matrike...Navštívil som teda archív v Považskej Bystrici,či tam nebude nejaká zmienka.....a nebola ( dokonca ani rodičov tam nemá uvedených, čo mi sťažuje ďalšie pátranie do minulosti ).
Tak som aspoň zistil, že manželka Zuzana zomrela v r. 1910, lenže ani tak neviem, kedy a kde mali sobáš.....

Napadajú Vám nejaké finty ? :)

R
Vlákno som prebehol len narýchlo, ale z úmrtného listu Zuzany by ste mali zistiť miesto jej pôvodu. Je veľká šanca, že práve tam sa konal sobáš Andreja Koncového a Zuzany Fedorovej.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Nuž napísal som na matriku do PU, odkiaľ presmerovali moju žiadosť do Beluše a vzhľadom na čas dovoleniek...čakám netrpezlivo na úmrtný list Zuzany....

Okrem toho začínam mať silné podozrenie, či náhodou nedošlo ( neviem kedy, ako a prečo ) v prípade Andraesa Koncového k zmene nejakého iného priezviska práve na priezvisko Koncový....možno to je dôvod toho, že neviem nájsť jeho sobáš....

R
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Dnes dorazila odpoveď na otázku, čo je v úmrtnom liste Zuzany Koncovej, rod. Fedor....

Bohužiaľ okrem miesta ( Dolné Kočkove), dátumu ( marec 1910 ) a veku ( 70 rokov ) úmrtia nie je uvedené nič o pôvode Zuzany , ani mená jej rodičov...

Takže ani po tomto neviem, ako to bolo zo Zuzanou, jej manželom Ondrejom a ich sobášom...Neviem, čoho sa mám chytiť, aby som sa posunul ďalej...

R
Napísať odpoveď