lenhart bordac

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

Jozef ktoreho ste nasla je lenhartov brat
jozefove udaje mam je to moj predok
marikabela napísal:tu je narodenie


https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
marikabela
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 16 Jún 2015, 14:43

Ten syn s menom Leonard nie je náhodou Lenhart / leonard po maďarsky je Lenhárt/

Mézešová
marikabela
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 16 Jún 2015, 14:43

Poslala som Vám všetky deti Vendelína a manželky, sobáše aj narodenia. Dostali ste to ???
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

chcem sa spytat nenaslo to vsetky ich deti oni mali asi 11 deti a ten leonardus moze byt Lenard?
Mozete mi prosim poradit ako hladat predkov tak ako ste mi ich nasla vy? musim tam byt prihlasena alebo take cosi?
Dakujem
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

bohuzial neviem myslela som ze bol najmladsi zo vsetkychndeti ale ako mi nizsie dali link tak asi nie a meno lenhard je asi v matrike zapisane ako leonard
dangol napísal:Skúste na http://www.familysearch. Neviete aspoň približný rok, kedy sa narodil?
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

pardon ale jamsom isla po spravach akomstemmimposlala a neprecitala som si ich najskor vsetky
tiez si myslim ze Lenard je asi ten Leonardus alebo dalsia moznost ze sa narodil ako posledny lenhard a uz v tejto webovej matrike neni lebo ta je tusim len domkrstov 1896
marikabela napísal:Ten syn s menom Leonard nie je náhodou Lenhart / leonard po maďarsky je Lenhárt/

Mézešová
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

mamlen tomcomje tu na chate vidiet tak neviem ci toto myslite alebo ste mi pisala este spravu
len vendelin a alzbeta mali deti
maria ,katarina (za vydata Mikulicova manzel jan a nich nevim najst -kde skoncili lebo emigrovali) ,lenard ,jan ,tereza, anna ,alojz ( zomrel ako este nie rocny) ,dalsi chlapec bol zase alojz , jozef, matus ( emigroval do pennsylvanie toho som nasla a uz komunikujem aj s jeho potomkami) ,antonia (zomrela ako dieta)
toto boli ich vsetky deti co som nasla a to som listovala kazdu matriku list po liste :D
takze mali viac deti ako ich naslo vam
marikabela napísal:Poslala som Vám všetky deti Vendelína a manželky, sobáše aj narodenia. Dostali ste to ???
marikabela
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 16 Jún 2015, 14:43

nemusíte byť registrovaná, len treba vedieť trošku po anglicky a je to jednoduché. Kliknite na odkaz a dopíšte tam do tých okienok
údaje matky, vtedy by mali naskočiť deti. Nemusia tam by všetky ak sú napr.mená skomolené.

https://familysearch.org/family-trees

napíšte mi či Vám vyšli mená - potom Vás ešte posuniem trochut ďalej- Potom Vám poviem o knihách. Tak to skúste.

1.amilysearch
2.search
3.genealogy
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

dakujem nieco som uz vyhladala a ako mozem najst umrtie alebo svadby?
cez ten link som nasla len narodenia
dakujem vam,moc ste mi pomohla
marikabela napísal:nemusíte byť registrovaná, len treba vedieť trošku po anglicky a je to jednoduché. Kliknite na odkaz a dopíšte tam do tých okienok
údaje matky, vtedy by mali naskočiť deti. Nemusia tam by všetky ak sú napr.mená skomolené.

https://familysearch.org/family-trees

napíšte mi či Vám vyšli mená - potom Vás ešte posuniem trochut ďalej- Potom Vám poviem o knihách. Tak to skúste.

1.amilysearch
2.search
3.genealogy
marikabela
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 16 Jún 2015, 14:43

Ak viete vojsť do knihy narodení, tak postup je nasledovný:

na hornej lište kliknite na obec /Malacky/ otvoria sa Vám všetky knihy, vyberiete si do ktorej chcete vojsť a klinknete
na tú knihu.

Tieto už nie sú indexované, takže cez hľadač to nepôjde. Tie okienka na úvodnej stranke sú vlastne indexom.Zadáte údaje a
počítač hľadá sám. Kniha sobášov je najcennejšia, pretože obsahuje najviac informáciií. Je tam ich vek, mnohokrát rodičia,
miesto odkiaľ pochádzajú. V knihe úmrtí je zase údaj o partnerovi. Ale tieto knihy treba listovať.


Eľte k tomu Lenhartovi, mojli byť aj dvaja ak napr. prvý zomrel. A Mikuličovcov máme aj v našej rodine, sú z Horných Salíb, okres Galanta.
Napísať odpoveď