lenhart bordac

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
marikabela
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 16 Jún 2015, 14:43

bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

Moja rodina a to aj mikulicovci su vsetko z tejto strany ako borinka stupava
moc som nepochopila ako mam hladat v tych knihach co znamena ze nie su indexovane? jaaaa som z toho nejaka domotana :)
marikabela napísal:Ak viete vojsť do knihy narodení, tak postup je nasledovný:

na hornej lište kliknite na obec /Malacky/ otvoria sa Vám všetky knihy, vyberiete si do ktorej chcete vojsť a klinknete
na tú knihu.

Tieto už nie sú indexované, takže cez hľadač to nepôjde. Tie okienka na úvodnej stranke sú vlastne indexom.Zadáte údaje a
počítač hľadá sám. Kniha sobášov je najcennejšia, pretože obsahuje najviac informáciií. Je tam ich vek, mnohokrát rodičia,
miesto odkiaľ pochádzajú. V knihe úmrtí je zase údaj o partnerovi. Ale tieto knihy treba listovať.


Eľte k tomu Lenhartovi, mojli byť aj dvaja ak napr. prvý zomrel. A Mikuličovcov máme aj v našej rodine, sú z Horných Salíb, okres Galanta.
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

dakujem za
ink na knihy otvorila som si sobase a teraz musim listovat kazdu stranu a tak hladat?
dakujem
marikabela napísal:Ak viete vojsť do knihy narodení, tak postup je nasledovný:

na hornej lište kliknite na obec /Malacky/ otvoria sa Vám všetky knihy, vyberiete si do ktorej chcete vojsť a klinknete
na tú knihu.

Tieto už nie sú indexované, takže cez hľadač to nepôjde. Tie okienka na úvodnej stranke sú vlastne indexom.Zadáte údaje a
počítač hľadá sám. Kniha sobášov je najcennejšia, pretože obsahuje najviac informáciií. Je tam ich vek, mnohokrát rodičia,
miesto odkiaľ pochádzajú. V knihe úmrtí je zase údaj o partnerovi. Ale tieto knihy treba listovať.


Eľte k tomu Lenhartovi, mojli byť aj dvaja ak napr. prvý zomrel. A Mikuličovcov máme aj v našej rodine, sú z Horných Salíb, okres Galanta.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Ano, treba to hladat stranu za stranou. Ked najdete svadbu, tak pri svadbe je vek a miesto povodu manzelov a mena rodicov, pripadne aspon nieco z toho. Cim viac dozadu, tym je tych info menej.
Potom treba najst narodenie snubencov, pri narodeni su zase mena rodicov, tych treba najst svadbu a tak stale dookola, kym sa da.
Svadbu rodicov mozete hladat tak, ze si date vyhladat vsetky ich deti a svadba zvycajne byva tesne pred narodenim toho prveho dietata.
Treba brat do uvahy aj to, ze niektore mena sa zvykli zapisovat rozne, cize vyhladavanie presne podla mena nemusi najst to co chcete. Da sa dat hviezdicka a potom to najde aj ine mena.
Napr.
Muskat najde len Muskat
Mus*kat* najde aj Musskat, Muschkat, Muskath a pod.
Vela stastia.
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

Dakujem Vam za info no nejako som narazila na mrtvy bod
nasla som Georgiusa Bordacsa v matrike sobasa s Katarinou Kovarovou dna 30.1.1809 v Stupave pripadne matricna kniha Pajstun to bola , on mal 20 a ona 18 ked sa brali alepri jeho mene je napisane ze bol a teraz to neveim aka je obec teda ak som to aj dobre rozlustila Rejora https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443 alebo tak nejako a ona je z Pajstuna takze mne z toho vychadza ze prave tento predok nas priviedol do obce Pajstun teraz Borinka len neviem v akej knihe kde hladat kedy sa narodil on kedze neviem kam ta obec Rejora bola.
Dakujem

a este neviem v matricnych knihach najst knihu krstov kde su roky 1791 a nizsie roky Pajstun a stupava aby som nasla kedy sa narodila Katarina Kovarova ale ked som ju dala hladat cez vyhladavac tak mi to naslo ako je to mozne? https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:V1HR-1YY
jurajpolak napísal:Ano, treba to hladat stranu za stranou. Ked najdete svadbu, tak pri svadbe je vek a miesto povodu manzelov a mena rodicov, pripadne aspon nieco z toho. Cim viac dozadu, tym je tych info menej.
Potom treba najst narodenie snubencov, pri narodeni su zase mena rodicov, tych treba najst svadbu a tak stale dookola, kym sa da.
Svadbu rodicov mozete hladat tak, ze si date vyhladat vsetky ich deti a svadba zvycajne byva tesne pred narodenim toho prveho dietata.
Treba brat do uvahy aj to, ze niektore mena sa zvykli zapisovat rozne, cize vyhladavanie presne podla mena nemusi najst to co chcete. Da sa dat hviezdicka a potom to najde aj ine mena.
Napr.
Muskat najde len Muskat
Mus*kat* najde aj Musskat, Muschkat, Muskath a pod.
Vela stastia.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Zdravím,
to miesto, co neviete prelozit, je Rejcsa, tak sa zapisovala Rača, časť Bratislavy. Skúste pozrieť tam.

Čo sa týka tých starších dátumov, tak pri niektorých obciach je to tak, že nie všetky záznamy nájdete cez vyhľadávanie, tak ako vám to tu poradili, ale niektoré sú aj na zvlášť filmoch, myslím, že je to vtedy, keď na jednom filme sú matriky z viacerých obcí.
Keď si všimnete ten záznam, čo ste našli z roku 1791, tak keď si rozkliknete sken, hore je len názov filmu, v tomto prípade: Film # 004628682.
Dole, potom, keď rozkliknete Information (vedľa Image index), tak tam je vidno, aké veci sú na tom filme.
Zo Stupavy je potom ešte jeden film: Film # 004628681, tam sú ešte staršie veci, až do cca 1670. Dostanete sa doňho napríklad tak, že si dáte vyhľadať niekoho zo Stupavy, čo sa narodil napr. v roku 1720 a potom cez jeho sken.

Čo sa týka tej Kataríny Kovárovej, mám ju v rodokmeni, je to dcéra Andreja Kovára (Kovaroviča), uvádzané sú obidve mená, mám pocit, že ako sa im chcelo, tak pri jednotlivých deťoch zapísali. Mama bola Alžbeta Chorvátová.
Tu je link na ich svadbu, druhý záznam vpravo hore:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
Je tam uvádzané, že Andrej je zo Zohoru, dátum narodenia vychádza 1759. Ja som v Zohore takého nenašiel, ale jeden je v roku 1759 narodený v Stupave. Je možné, že je to on, a ten Zohor sa tam dostal nejako omylom. Zatiaľ som ďalej jeho predkov neskúmal.

Pri Alžbete Chorvatovej som sa dostal aj trošku ďalej, najďalej do roku 1700.

Snáď aspoň trošku som vám pomohol.

S pozdravom
Juraj

Doplnene:
Myslim, že ten Juraj (Georgius), koho hladate, je tento:
https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:KZY8-MXQ
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

bakajka napísal:......a este neviem v matricnych knihach najst knihu krstov kde su roky 1791 a nizsie roky Pajstun a stupava aby som nasla kedy sa narodila Katarina Kovarova ale ked som ju dala hladat cez vyhladavac tak mi to naslo ako je to mozne? https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:V1HR-1YY
Je to mozne tak, ze tato cast matriky je sice oindexovana, ale pod farnostou nie je nalinkovana, lebo je na filme, kde su aj udaje mladsie ako 100 rokov. V tomto pripade zoznam fararov do r. 1948:
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
Doplnim vyssie kolegu, ze nemusite ist tak komplikovane, ako Vam napisal, ale v tom katalogu kliknete na ikonu fotoaparatu a nacitate tak cely dany film. Potom uz len hladate prislusnu cast. Konkretne tento film ma 3 casti, ako vidiet.
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

Dakujem za preklad
porela som ale v roku 1789 som tam Georgius meno nenasla teda Bordacsa
je mozne ze pri sobasi zapisali zly vek alebo neviem
posnazim sa pochopit tie filmy a pohrat sa s tyym :)
Co sa Katariny Kovarovej tyka tak ano rodicia su Andreas a Elizabetha ej bistu to sme rodina ako ked moja babka tvojej babke pozicaju hrable - to sa u nas tak hovori a smejeme sa na tom da sa pozriet k vam do rodokmena? Preco mi neponuklo zhodu rodokmena?
Este otazocka Georgius je Juraj?

Dakujem
jurajpolak napísal:Zdravím,
to miesto, co neviete prelozit, je Rejcsa, tak sa zapisovala Rača, časť Bratislavy. Skúste pozrieť tam.

Čo sa týka tých starších dátumov, tak pri niektorých obciach je to tak, že nie všetky záznamy nájdete cez vyhľadávanie, tak ako vám to tu poradili, ale niektoré sú aj na zvlášť filmoch, myslím, že je to vtedy, keď na jednom filme sú matriky z viacerých obcí.
Keď si všimnete ten záznam, čo ste našli z roku 1791, tak keď si rozkliknete sken, hore je len názov filmu, v tomto prípade: Film # 004628682.
Dole, potom, keď rozkliknete Information (vedľa Image index), tak tam je vidno, aké veci sú na tom filme.
Zo Stupavy je potom ešte jeden film: Film # 004628681, tam sú ešte staršie veci, až do cca 1670. Dostanete sa doňho napríklad tak, že si dáte vyhľadať niekoho zo Stupavy, čo sa narodil napr. v roku 1720 a potom cez jeho sken.

Čo sa týka tej Kataríny Kovárovej, mám ju v rodokmeni, je to dcéra Andreja Kovára (Kovaroviča), uvádzané sú obidve mená, mám pocit, že ako sa im chcelo, tak pri jednotlivých deťoch zapísali. Mama bola Alžbeta Chorvátová.
Tu je link na ich svadbu, druhý záznam vpravo hore:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
Je tam uvádzané, že Andrej je zo Zohoru, dátum narodenia vychádza 1759. Ja som v Zohore takého nenašiel, ale jeden je v roku 1759 narodený v Stupave. Je možné, že je to on, a ten Zohor sa tam dostal nejako omylom. Zatiaľ som ďalej jeho predkov neskúmal.

Pri Alžbete Chorvatovej som sa dostal aj trošku ďalej, najďalej do roku 1700.

Snáď aspoň trošku som vám pomohol.

S pozdravom
Juraj

Doplnene:
Myslim, že ten Juraj (Georgius), koho hladate, je tento:
https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:KZY8-MXQ
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

Dakujem za ten link super pomohol
duros napísal:
bakajka napísal:......a este neviem v matricnych knihach najst knihu krstov kde su roky 1791 a nizsie roky Pajstun a stupava aby som nasla kedy sa narodila Katarina Kovarova ale ked som ju dala hladat cez vyhladavac tak mi to naslo ako je to mozne? https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:V1HR-1YY
Je to mozne tak, ze tato cast matriky je sice oindexovana, ale pod farnostou nie je nalinkovana, lebo je na filme, kde su aj udaje mladsie ako 100 rokov. V tomto pripade zoznam fararov do r. 1948:
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
Doplnim vyssie kolegu, ze nemusite ist tak komplikovane, ako Vam napisal, ale v tom katalogu kliknete na ikonu fotoaparatu a nacitate tak cely dany film. Potom uz len hladate prislusnu cast. Konkretne tento film ma 3 casti, ako vidiet.
bakajka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 13:04

Mozem sa spytat kde si robite rodokmen? Ja uz som z tychto stranok dopletena preto som napisala ze preco mi to neponuklo zhodu lebo na stranke kde robim rodokmen ta moznost je v pripade zhody mien v roznych rodokmenoch
jurajpolak napísal:Zdravím,
to miesto, co neviete prelozit, je Rejcsa, tak sa zapisovala Rača, časť Bratislavy. Skúste pozrieť tam.

Čo sa týka tých starších dátumov, tak pri niektorých obciach je to tak, že nie všetky záznamy nájdete cez vyhľadávanie, tak ako vám to tu poradili, ale niektoré sú aj na zvlášť filmoch, myslím, že je to vtedy, keď na jednom filme sú matriky z viacerých obcí.
Keď si všimnete ten záznam, čo ste našli z roku 1791, tak keď si rozkliknete sken, hore je len názov filmu, v tomto prípade: Film # 004628682.
Dole, potom, keď rozkliknete Information (vedľa Image index), tak tam je vidno, aké veci sú na tom filme.
Zo Stupavy je potom ešte jeden film: Film # 004628681, tam sú ešte staršie veci, až do cca 1670. Dostanete sa doňho napríklad tak, že si dáte vyhľadať niekoho zo Stupavy, čo sa narodil napr. v roku 1720 a potom cez jeho sken.

Čo sa týka tej Kataríny Kovárovej, mám ju v rodokmeni, je to dcéra Andreja Kovára (Kovaroviča), uvádzané sú obidve mená, mám pocit, že ako sa im chcelo, tak pri jednotlivých deťoch zapísali. Mama bola Alžbeta Chorvátová.
Tu je link na ich svadbu, druhý záznam vpravo hore:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
Je tam uvádzané, že Andrej je zo Zohoru, dátum narodenia vychádza 1759. Ja som v Zohore takého nenašiel, ale jeden je v roku 1759 narodený v Stupave. Je možné, že je to on, a ten Zohor sa tam dostal nejako omylom. Zatiaľ som ďalej jeho predkov neskúmal.

Pri Alžbete Chorvatovej som sa dostal aj trošku ďalej, najďalej do roku 1700.

Snáď aspoň trošku som vám pomohol.

S pozdravom
Juraj

Doplnene:
Myslim, že ten Juraj (Georgius), koho hladate, je tento:
https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:KZY8-MXQ
Napísať odpoveď