Barbora Lenhartová

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
onkoonka
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23 Mar 2016, 12:47

Dobry den, prosila by som Vas o pomoc. Hladam zaznam o sobasi Jana Geciho (narodeny 1875 Obeckov, rodicia Pavol Geci a Juliana Bartok) a Barbory Lenhartovej. O tej neviem vobec nic. Ani nikto z rodiny, hoci to nie je taka davna minulost. Cela rodina tvrdi, ze sa volala Toldyova, ale na matrike v Sklabinej mi vyhladali sobas ich syna Jozefa (sobasil sa s Mariou Adamovou (1913) v Zelovciach v roku 1933 a narodil sa v roku 1909 v Obeckove) a ako rodicia boli uvedeni prave tito. Datumy sedia. Nasla som jednu Barboru Lenhartovu uz davnejsie (narodena 1878 Modry Kamen), ale netusim, ci je to ona. Jan Geci a Barbora Lenhartova mali niekolko deti (Jan, Jozef, Rozalia, Anna, ak sa nemylim), a kedze sa Jan Geci starsi narodil v 1878, mohol sa zenit niekedy medzi rokmi 1896 - 1909). Netusim kde, pretoze zili v Obeckove (matrika Sklabina), ale tam takyto zaznam nemaju. Nejaky tip? Za predpokladu, ze Barbora bola z Modreho Kamena, kde sa este teoreticky mohli sobasit? Modrokamenska matrika na Familysearch je len do roku 1896, a vraj zaznamy do roku 1906 su uz v archive, ale na Familysearch este nie su. Podobne pravdepodobne Dolne Strhary alebo Velky Krtis. Zostava mi jedine vybrat sa do archivu vo Velkom Krtisi a prejst vsetky novsie matricne knihy ako su tie na Familysearch a skusit hladat? Dakujem za kazdu radu.
Naposledy upravil/-a onkoonka v 13 Mar 2017, 13:32, upravené celkom 2 krát.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Skúsili ste nájsť záznam o úmrtí Barbory Lenhartovej? Tam by malo byť uvedené odkiaľ pochádzala. Pozrel by som ako civilnú tak aj cirkevnú matriku úmrtí. Na základe toho by som v mieste jej pôvodu skúsil nájsť sobáš s Janom Gecim. V úmrtnej aj sobášnej matrike získate vek Barbory poprípade aj dátum narodenia (hlavne v civilnej matrike vedenej po r.1895)
Veľa šťastia
onkoonka
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23 Mar 2016, 12:47

Dakujem za radu, a vedeli by ste mi, prosim, poradit, kde a ako sa k takymto udajom dostat? Su to novsie udaje, musela zomriet po roku 1909, podla mna este o dost neskor, to si stale zive zaznamy asi.. Mohla by som skusit poziadat sklabinsku matriku o vyhladanie takehoto zaznamu, ak zomrela v Obeckove (hrob som nenasla, ale vraj z nejakeho dovodu neboli pochovani s manzelom spolu, a je tam uz vela necitatelnych hrobov...)..
onkoonka
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23 Mar 2016, 12:47

Dakujem velmi pekne, ze ste si dali tu namahu, toto su sice pravdive udaje, ale ja hladam sobas Jana Geciho (syn Pavla Geciho a Juliany Bartok) a Barbory Lenhartovej.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

onkoonka napísal:Dakujem za radu, a vedeli by ste mi, prosim, poradit, kde a ako sa k takymto udajom dostat? Su to novsie udaje, musela zomriet po roku 1909
Jasné, vedeli ;)
onkoonka napísal:na matrike v Sklabinej mi vyhladali sobas ich syna Jozefa (sobasil sa s Mariou Adamovou (1913) v Zelovciach v roku 1933
Pozrite sa do sobášneho listu. V tomto období sa už uvádzalo, či boli rodičia snúbencov nažive, resp. nebohí. Tým pádom by ste si zmenšili interval na pátranie po úmrtí Barbory, rod. Lenhartovej.
Ak už bola r. 1933 vedená ako nebohá, zomrela medzi r. 1913 (narodenie jej syna) a r. 1933 (sobáš jej syna). Ak zomrela až po roku 1933, aspoň to viete nahlásiť pani matrikárke a urýchliť pátranie po hľadanej osobe.
Úmrtná matrika zavedená po r. 1908 sa nachádza na príslušnom matričnom úrade, matriky teda musíte hľadať tam. Zo zákona Vám ich k štúdiu nevydajú a záznam musí vyhľadať pani matrikárka. Zväčša však bývajú ochotné, ak sa s nimi dohodnete.
Ak sa Vám to nepodarí, vyžiadajte si rodný list Vášho predka Jozefa nar. r. 1913, kde by malo byť tiež uvedené miesto pôvodu matky. Sobáš by som potom hľadal v mieste narodenia matky.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
onkoonka
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23 Mar 2016, 12:47

Dakujem!! Pani matrikarka v Sklabinej uz raz ochotne pomohla, tak snad sa este raz zlutuje :) S tym rodnym listom je to dobry napad, dakujem! Aj za ostatne rady.
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Upresňujúca poznámka. Barbara Lenhard nájdená cez index:

https://familysearch.org/search/collect ... id=1554443

je zapísaná v ECAV matrike V. Krtíša, nie v Modrom Kameni ako píšete. Tu sú popísané príslušné non-line filmy

https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library

Ten film Nr. 1517 Vám v ŠA BB dovolia prezrieť celý.
onkoonka
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23 Mar 2016, 12:47

Dakujem, myslela som, ze je to opacne - kedze najprv bol okresnym mestom Modry Kamen a neskor Velky Krtis. Ale mate pravdu, je to VK. Ja v podstate ani nepotrebujem ten sobasny zaznam, chcela by som len vediet, ci toto moze byt ona. Cize hladam vlastne akykolvek zaznam :) Napisala som este na matriku do Sklabinej, mozno sa pani matrikarke bude chciet hladat este raz a najdeme napriklad ten zaznam o umrti..
Napísať odpoveď