Ján Pavúk

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
slavkatk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19 Feb 2017, 16:13
Predkovia z oblasti: Proč, okres Prešov

Ján Pavúk

Príspevok od užívateľa slavkatk » 19 Feb 2017, 16:19

Zomrel v roku 1981, narodil sa a pochádzal z dediny Proč na východnom Slovensku, okres Prešov. ženatý za Helenu Talianovú. Mali 4 deti.AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Re: Ján Pavúk

Príspevok od užívateľa AndyT » 19 Feb 2017, 21:42

A co s tym?

Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3017
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ján Pavúk

Príspevok od užívateľa duros » 19 Feb 2017, 21:42

Skuste si este raz precitat pravidla a pridat co najviac informacii. No odhliadnuc od toho, podla roku umrtia, odhadujem, ze sa dotycny narodil v 20. storoci. Ak sa narodil po roku 1905, zacnite hladat na prislusnom matricnom urade. Ak preukazete priamy pribuzensky vztah, za poplatok Vam vydaju vypis z matriky a mozete pokracovat dalej.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných