Renata Gelley - tábor Sereď

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
ozana
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05 Feb 2017, 13:57
Predkovia z oblasti: Slezsko

Renata Gelley - tábor Sereď

Príspevok od užívateľa ozana » 08 Mar 2017, 18:43

Kdo pomůže? Viz žádost
https://www.myheritage.cz/community/req ... ata-gelley

Strojový překlad z hebrejštiny:
Dobrý den. Já jsem hledal informace o své ženě matku, jehož jméno bylo Renata Gelley. Narozen Tofoltz'ni Slovensko. Informace, které potřebujeme, je její Sered tábor během holocaustu. Poděkoval vám předem, můžete odpovědět na e-mail Moses mrhavakuk(zavináč)gmail.commartustus
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:34
Predkovia z oblasti: rod Benček, Herda, Švec, Belák, región Horné požitavie: Hostie, Topoľčianky,Obyce, Horňany? Bobot?

Re: Renata Gelley - tábor Sereď

Príspevok od užívateľa martustus » 09 Mar 2017, 11:16

Dobrý deň

Pani sa zrejme narodila v Topoľčanoch. Bohužiaľ židovské matriky Topoľčian som na familysearch nenašiel. Pravdepodobne pán ale hľadá nejaké informácie o internovaní v tábore Sereď. Neviem, či majú nejaké údaje o všetkých internovaných,ale skúsil by som najskôr kontaktovať ich : holocaust.museum@snm.sk. ďalej by som sa obrátil na židovskú náboženskú obec Nitra, pod ktorú teraz patria aj Topoľčany : znonitra@gmail.com

Martustus
Martustus : martustus@azet.sk

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní