Drietomský, Greguška

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Meggi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Apr 2017, 09:37
Predkovia z oblasti: Veselé (Piešťany)

Drietomský, Greguška

Príspevok od užívateľa Meggi » 03 Apr 2017, 09:50

Dobrý den, pátrám po předcích dědečka, který je ze Slovenska. Jak příbuzní jeho matky (za svobodná Gregušová) i otce (Drietomský) pochází z obce Veselé/Ťapkové (Piešťany). V rodokmenu jsem se dostala cca k roku 1830, ale jen co se týče jmen, u některých data narození. Ráda bych zjistila data narození, svatby i úmrtí. Hledala jsem na stránkách familysearch, ale bohužel zde chybí u oddaných záznamy od roku 1825 a úmrtí 1825-1897. Je nějaká možnost to najít jinde? Popř jak je to na Slovensku s digitalizací matrik? Děkuji moc!Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Drietomský, Greguška

Príspevok od užívateľa patricius95 » 03 Apr 2017, 10:01

Dobrý deň,
digitalizácia slovenských matrík prebehla výlučne cez familysearch. Vami požadované matriky Veselého sú na internete kompletné a dá sa k nim dostať cez Katalóg matrík:
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library

Pozrite si, ktorú matriku si chcete otvoriť a kliknite na ikonu fotoaparátu vedľa názvu matriky. Pozor! Hodí Vás to na prvú stranu mikrofilmového kotúča. Ak napr. hľadáte Manželstvá 1825 - 1887, tie tvoria až 2. súbor (Item 2), a teda začínajú až od skenu č. 149. Zistiť sa to dá manuálnym prelistovaním matriky.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

Meggi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Apr 2017, 09:37
Predkovia z oblasti: Veselé (Piešťany)

Re: Drietomský, Greguška

Príspevok od užívateľa Meggi » 03 Apr 2017, 10:08

Moc děkuji!

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní