Hľadám info o predkoch Zuzany Vaškovej (1919) Niklov(a), okr. Bardejov

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Majnerka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06 Apr 2017, 16:41
Predkovia z oblasti: Niklov(á)- Bardejov

Hľadám info o predkoch Zuzany Vaškovej (1919) Niklov(a), okr. Bardejov

Príspevok od užívateľa Majnerka » 06 Apr 2017, 17:03

[Dobrý den, obracím se na vás s prosbou, protože už sama nevím :| Hledám informace o rodičích mojí babičky Zuzany Vaškové, nar.2.4.1919 v Niklov(á), Bardejov, otec Josef Vaško, matka Marie Vaškaninová. Již jsem zkoušela i familysearch, ale bezůspěšně. :( Prosím, pokud by se někomu podařilo cokoli najít, budu vděčná za každou informaci.Třeba i jen odkaz, kde hledat. Moc děkuji Majnerová Jana :D
Naposledy upravil/-a duros v 06 Apr 2017, 18:21, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Príspevok treba normálne nazvať, nie "Veľká prosba".Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2988
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hľadám info o predkoch Zuzany Vaškovej (1919) Niklov(a), okr. Bardejov

Príspevok od užívateľa duros » 06 Apr 2017, 18:31

Terajší názov obce je Mikulášová. Odporúčam osloviť obecný úrad a pokúsiť sa získať sobášny záznam rodicov, pretože bude pravdepodobne ešte v tzv. živej matrike. Po roku 1905 sú matriky na matričných úradoch. Počítajte však s poplatkom 5 Eur za poskytnutie výpisu.

Majnerka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06 Apr 2017, 16:41
Predkovia z oblasti: Niklov(á)- Bardejov

Re: Hľadám info o predkoch Zuzany Vaškovej (1919) Niklov(a), okr. Bardejov

Príspevok od užívateľa Majnerka » 07 Apr 2017, 12:48

Moc děkuji za radu :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 2 neregistrovaní