Zamestnanec železnice - kde hľadať pred r. 1858? - Vyriešené

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
vie mi prosím niekto poradiť, kde by som mala hľadať a mohla nájsť údaje o pôsobení Felixa Golembiovského cca od r.1848 do r.1858? Viem, že sa narodil v Lvove v roku 1816/17 /presný rok narodenia ešte nemám zdokumentovaný/, rodičia: Nicolai Golembiovski a Tecla Ribesinska /rodičov dokladuje sobášny záznam z roku 1858/. Ďalej viem, že:
v rokoch 1858 - 1862 žil v meste Szob, v obciach Zebény a Nagymaros /všetko diecéza Vác. /dokl. sobáš s Annou Csikos, narodenia a úmrtia detí/
v r. 1863 - 1869 žil v Kajali /dokl. narodenia detí, úmrtie manželky Anny Csikós, sobáš v r. 1867 s Annou Orel/
v r. 1870 - 1871 Čeklís /dokl. nar. dcéry/
v r. 1872 - 1884 Jatov /narodenie a úmrtia detí/
1885 - 1892 Šaľa /narodenie detí a úmrtie Felixa 03.01.1892/
Vo všetkých matričných záznamoch má udávané, že pracoval na železnici, v roku 1858 mal 42 rokov /viem, že by to mohlo byť aj + aj - niekoľko rokov/ predpokladám však, že už pracoval a že aj pred rokom 1858 bol zamestnancom železníc. Existujú nejaké ročenky alebo ??? zoznamy, kde by mohli byť uvádzané mená zamestnancov železníc a miesto ich pôsobenia??
V r. 1858 sa sobášil s Annou Csikos ako vdovec, prešla som veľkú časť záznamov matričných záznamov vo Váci, zatiaľ som úmrtie "prechádzajúcej" manželky nenašla, ani jej úmrtie.
Naposledy upravil/-a dangol v 26 Apr 2017, 20:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Zelezniciarske rocenky ak boli vydavane, mali zvacsa statisticky charakter a menovite zoznamy boli tak nanajvys po prednostov stanice, ale nie ostatnych zamestnancov. Kroniky zeleznicnych stanic sa zacali viest az za prvej ceskoslovenskej republiky, takze som skepticky k pozitivnemu vysledku hladania.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Myslela som si, že aj keď je to "malý pán", snáď niečo by sa mohlo nájsť. V každom prípade však ďakujem za Váš čas a za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

dangol napísal:Myslela som si, že aj keď je to "malý pán", snáď niečo by sa mohlo nájsť. ...
No, on to nebol pan, aj ked v istom obdobi boli zelezniciari vseobecne povazovani za "panov". V hierarchii dopravnych zamestnancov na zeleznici ako straznik trate patril k najspodnejsim prieckam. Viac sme tuto funkciu rozoberali tu: viewtopic.php?f=31&t=6750&p=10183&hilit=straznik#p10183
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ďakujem, ďakujem, ďakujem. Ja som tým "malým pánom" nechcela nikoho posudzovať, či bol alebo nebol pán, bolo mi jasné, že F.G. bol niekde nižšie, ale v kútiku duše som dúfala, že aj napriek tomu niekto z týchto úžasných ľudí na fóre predloží nejaký zoznam, odkaz ... alebo neviem, čo. Máte úžasné vedomosti, ponúkate také hodnotné články, preklady, historické udalosti, definície .....atď, atď, neviem ako ostatným, ale mne sa o tom niekedy ani nesnívalo.
Napísať odpoveď